Jak będzie wyglądać ZOO w najbliższej przyszłości? Sprawdźcie!


13 października 2018

Obserwuj nas na instagramie:

W zootopii najważniejsze będą zwierzęta i ich komfort.

Nie wszyscy chodzą do ZOO. Wielu osobom ta rozrywka przypomina cyrk lub więzienie dla zwierząt. Będąc w ZOO można zaobserwować, że nie wszystkie gatunki zwierząt mają dogodną dla siebie przestrzeń. Na szczęście współczesne placówki dążą do stworzenia najlepszych warunków.

Duńskie studio BIG zaprojektowało ZOOTOPIE, które zakłada przekształcenie funkcjonującego od lat 60 ubiegłego wieku jutlandzkiego ogrodu Givskud w prawdziwe ZOO przyszłości.

Architekci zaprojektują mini ekosystemy: Azję, Afrykę i Ameryki. Zaplanowane jest stworzenie sawanny, lasu, dużego oczka wodnego… Pandy dostaną bambusowe domki, dla słoni indyjskich przewidziano ryżowe wzgórze, a dla niedźwiedzi dużo skalnych i drewnianych elementów.

My-ludzie nie będziemy przeszkadzać zwierzakom, ponieważ projektanci opracowali także wiele pomysłowych sposobów na ukrycie nas, by zwierzęta nie czuły zagrożenia. W praktyce będą to m.in. weneckie lustra lub bunkry zakopane pod ziemią jako obserwatorium dla odwiedzających. ZOOTOPIA ma powstać do 2020 roku!

W zootopii najważniejsze będą zwierzęta i ich komfort. Nie wszyscy chodzą do ZOO. Wielu osobom ta rozrywka przypomina cyrk lub więzienie dla zwierząt. Będąc w ZOO można zaobserwować, że nie wszystkie gatunki zwierząt mają dogodną dla siebie przestrzeń. Na szczęście współczesne placówki dążą do stworzenia najlepszych warunków. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →