Jacek Cygan ocenia teksty polskich raperów! “To jest taka sztukateria”.


12 grudnia 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdźcie, jak jeden z najlepszych polskich tekściarzy skomentował teksty Taconafide i Beodesa.

Czy polscy raperzy potrafią żonglować słowem? Czy można uznać ich za utalentowanych autorów? O to zapytano Jacka Cygana, jednego z najlepszych tekściarzy w historii polskiej muzyki, którego Artur Rawicz i Ralph Kamiński zaprosili do najnowszego odcinka podcastu Dwa Światy.

Wyjątkowego gościa poproszono o komentarz do kawałków Bedoesa i Taconafide, a on… porównał twórczość raperów do misternej pracy zegarmistrza i modelarza!

To jest taka sztukateria trochę. Pamiętacie, są na przykład takie zawody albo takie hobby, że ludzie robią malutkie miasta, miniaturowe rzeźby. (…) Katedra Notre Dame ma 2 centymetry, ale jest tam wszystko, co jest na tej katedrze. (…) On ma taką pasję. I tu jest podobnie. Zobaczcie, ile jest słów w tych piosenkach hip hopowych. I on musi, tak jak tamci, jak zegarmistrz, pod lupą… on musi to wszystko poukładać. I żeby to miało jeszcze melodię! (…) To jest osobny talent. Trzeba mieć osobny talent, żeby tak robić.

Tak Jacek Cygan skomentował teksty Taconafide i Beodesa. Sprawdźcie, co jeszcze powiedział o hip hopowych twórcach i ich dziełach!

Sprawdźcie, jak jeden z najlepszych polskich tekściarzy skomentował teksty Taconafide i Beodesa. Czy polscy raperzy potrafią żonglować słowem? Czy można uznać ich za utalentowanych autorów? O to zapytano Jacka Cygana, jednego z najlepszych tekściarzy w historii polskiej muzyki, którego Artur Rawicz i Ralph Kamiński zaprosili do najnowszego odcinka podcastu Dwa Światy. Zobacz także Co obejrzeć […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →