Hologramy zamiast żywych zwierząt w niemieckim cyrku

Obserwuj nas na instagramie:

Jeden z niemieckich cyrków znalazł sposób, na to by nie wykorzystywać żywych zwierząt podczas swoich występów. Wciąż można tam zobaczyć słonie i lwy, ale w formie hologramów. Efekt robi wrażenie!

Cyrki kojarzą się przede wszystkim z występami dzikich zwierząt. Od początków istnienia aren cyrkowych były one wykorzystywane w celu dostarczania ludziom rozrywki. Dopiero od niedawna zwraca się większą uwagę na warunki, w jakich zwierzęta są trzymane transportowane i jak się je traktuje podczas tresury.

W związku z tym, coraz więcej państw wprowadza zakaz cyrków ze zwierzętami. Co prawda w Polsce jest to jeszcze legalne, jednak zakaz wprowadzają pojedyncze miasta.

Hologramy zwierząt w niemieckim cyrku

Niemiecka grupa cyrkowa Roncalli działa od 1976 roku i przez wiele lat swojej działalności wykorzystywała zwierzęta. Od lat 90. zaczęli stopniowo z nich rezygnować i od 2017 roku w ich pokazach nie uczestniczyło już żadne zwierzę.

Teraz cyrk Roncalli znalazł sposób, jak w swoich pokazach uwzględnić egzotyczne zwierzęta, nie wyrządzając im przy tym krzywdy.Widzowie mogą zobaczyć konie, słonie czy lwy w formie hologramów. Trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę efektownie. Zobaczcie zdjęcia:

Cyrk Roncalli zastępuje żywe zwierzęta hologramami

Hologramy zwierząt w niemieckim cyrku

Hologramy zamiast żywych zwierząt

Pomysł jest spektakularny i daje mnóstwo możliwości. Twórcy myślą nawet o stworzeniu hologramu… jednorożca ;)

Jeden z niemieckich cyrków znalazł sposób, na to by nie wykorzystywać żywych zwierząt podczas swoich występów. Wciąż można tam zobaczyć słonie i lwy, ale w formie hologramów. Efekt robi wrażenie! Cyrki kojarzą się przede wszystkim z występami dzikich zwierząt. Od początków istnienia aren cyrkowych były one wykorzystywane w celu dostarczania ludziom rozrywki. Dopiero od niedawna […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →