kadr z filmu „Śmierć na Nilu”

Herkules Poirot powróci. Kenneth Branagh zekranizuje kolejną powieść Agathy Christie


11 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Kenneth Branagh po raz trzeci wcieli się w detektywa Herkulesa Poirota. Brytyjczyk, oprócz zagrania głównej roli, wyreżyseruje także film inspirowany powieścią Agathy Christie – Wigilia Wszystkich Świętych.

Kenneth Branagh znów jako Herkules Poirot

Detektyw Herkules Poirot przeżył w ostatnich latach kinowe odrodzenie. Wąsaty śledczy z kart powieści Agathy Christie pojawił się w filmach Morderstwo w Orient Expressie oraz Śmierć na Nilu, a w jego rolę wcielił się brytyjski aktor i reżyser Kenneth Branagh. W obu produkcjach przewinęła się gwiazdorska obsada. W poszczególnych filmach pojawili się Daisy Ridley, Michelle Pfeiffer, Johnny Depp, Willem Dafoe, Judi Dench, Olivia Colman, Gal Gadot, Letitia Wright, Armie Hammer czy Emma Mackey.

Śmierć na Nilu – zobacz zwiastun

Kenneth Branagh nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii Herkulesa Poirota. 20th Century Studios ogłosiło powstawanie trzeciej produkcji. Tym razem akcja przeniesie się do powojennej Wenecji, gdzie emerytowany już Herkules Poirot bierze udział w seansie spirytystycznym, który odbywa się w nawiedzonym pałacu. Jeden z uczestników zostaje zamordowany, a detektyw po raz kolejny musi rozwikłać zagadkę. Obraz nosi tytuł A Hunting in Venice i jest inspirowany powieścią Agathy ChristieWigilia Wszystkich Świętych.

Będzie to kolejny krok w rozwoju postaci Herkulesa Poirota oraz franczyzy Agathy Christie. Oparty na złożonej, mało znanej powieści rozgrywającej się w trakcie Halloween w pięknym mieście, da nam, filmowcom, szansę na stworzenie czegoś, co naszym fanom zmrozi krew w żyłach

– skomentował Kenneth Branagh.

W obsadzie produkcji znaleźli się między innymi Michelle Yeoh, Jamie Dornan i Tina Fey. Zdjęcia ruszą już w listopadzie. A Hunting in Venice trafi do kin w 2023 roku.

Sprawdź także: Belfast: Idylliczny obraz dzieciństwa według Kennetha Branagha [recenzja]

Śmierć w Halloween

A Hunting in Venice zostało oparte o motywy powieści Wigilia Wszystkich Świętych. Wydana w 1969 roku książka to kolejna odsłona przygód Herkulesa Poirota. Podczas halloweenowej zabawy zostaje zamordowana nastoletnia Joyce, która chwaliła się, że przed laty była świadkiem zbrodni. Schorowany i emerytowany Poirot zostaje wezwany na pomoc, aby rozwikłać zagadkę morderstwa zarówno sprzed paru dni, jak i sprzed paru lat, gdyż zbrodnie mogą być ze sobą powiązane.

Kenneth Branagh po raz trzeci wcieli się w detektywa Herkulesa Poirota. Brytyjczyk, oprócz zagrania głównej roli, wyreżyseruje także film inspirowany powieścią Agathy Christie – Wigilia Wszystkich Świętych. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →