Hasztagi znikną z Instagrama? Serwis szykuje zmiany!


27 września 2018

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Czy to już koniec z #PolishGirl, #InstaBoy i #foodporn?

Instagram bez hasztagów? Trudno to sobie wyobrazić! A jednak, serwis właśnie testuje funkcje, które mają za zadanie zrobić porządek pod fotkami zamieszczanymi na Insta.

O zmianach poinformowała na Twitterze badaczka aplikacji Jane Manchung Wong, która zauważyła, że niektórzy użytkownicy otrzymali już dostęp do wersji testowych.

 

Okazuje się, że Instagram chce skończyć z zamieszczaniem niekończącej się listy hasztagów pod zdjęciami, które często zaśmiecają wizualnie zamieszczane foty i zmniejszają czytelność opisów. Nie znaczy to jednak, że serwis zupełnie wyeliminuje hasztagi – w testowanej wersji będą one nadal indeksowane w systemie, ale po zmianach hasztagi mają być ukryte w poście i widoczne jedynie dla właściciela konta.

Ponadto, by ułatwić użytkownikom hasztagowanie Instagram chce wprowadzić opcję wyboru hasztagów z listy – nie będzie więc trzeba, jak dotychczas, wpisywać wszystkich haseł ręcznie.

Drugą funkcją testowaną przez Instagram jest geofencing, czyli możliwość ograniczania widoczności postów w danych państwach.

 

Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy testowane zmiany wejdą w życie, ale nam takie jesienne porządki na Instagramie bardzo się podobają! 

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: