Garden Hot Pot, czyli restauracja bez ścian w środku lasu


01 sierpnia 2019

Obserwuj nas na instagramie:

W środku eukaliptusowego lasu w Chinach powstał nietypowy lokal. Garden Hot Pot to restauracja, która nie ma ścian. Zobaczcie, jak to wygląda.

Grupa architektów z pracowni MUDA odpowiada za nietypowy projekt restauracji w lesie. Lokal znajduje się w środku eukaliptusowego lasu w Chengdu, w południowo-zachodnich Chinach.

Zespół budowlany składał się z lokalnych imigrantów, którzy nie mają profesjonalnej wiedzy i narzędzi, architekci uprościli projekt i dokonali niezbędnych dostosowań strategicznych.  Pierwsza faza projektu, która zakończyła się w kwietniu 2019 roku, jest już dostępna.

Garden Hot Pot – restauracja bez ścian

Architekci korzystając z lokacji i otoczenia postanowili zrezygnować ze ścian. W takiej pięknej i niezwykłej przestrzeni ogrodzenie zostało wyeliminowane, a drzewa i roślinność stanowią tam najlepszą formę otoczenia. Zamiast ścian pojawiły się trzymetrowe kolumny podtrzymujące dach, który wykonany jest ze stali.

Za podłogę robi drewniany podest, na którym stoją stoły o różnych wielkościach. Forma i kształt całej przestrzeni dopasowana została do położenia jeziora i drzew.

Co można zjeść w Garden Hot Pot? Specjalnością lokalu jest hot pot, czyli “gorący kociołek”, który jest bardzo popularną potrawą w tym regionie.

Danie to polegającym na samodzielnym przyrządzaniu potrawy poprzez wrzucanie lub namaczanie różnych produktów do wrzącego, wcześniej sporządzonego wywaru.

Architekci postarali się o to, żeby restauracja swoją formą wpasowała się w otaczającą ją przestrzeń. Jak Wam się podoba efekt?

W środku eukaliptusowego lasu w Chinach powstał nietypowy lokal. Garden Hot Pot to restauracja, która nie ma ścian. Zobaczcie, jak to wygląda. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →