Spędzili rok odcięci od świata. Nikt im nie powiedział, że ich reality show zdjęto z anteny

Obserwuj nas na instagramie:

Uczestnicy brytyjskiego reality show “Eden” spędzili rok na odludziu, odcięci od cywilizacji. Po zakończeniu eksperymentu dowiedzieli się, że program zdjęto z anteny wiele miesięcy temu.

Grupa Brytyjczyków przez ostatni rok myślała, że bierze udział w survivalowym reality show. Producenci programu “Eden”, emitowanego na kanale Channel 4, jednak zdjętego z anteny po zaledwie czterech odcinkach, umieścili 23 mężczyzn i kobiet w dalekim regionie Szkocji, w Highlands. Uczestnicy mieli stworzyć w pełni samowystarczalną społeczność. Grupę odcięto od kontaktu ze światem zewnętrznym. Osoby, które znalazły się w programie, miały ustalić swoje własne prawa i reguły, zbudować sobie schronienie, wyhodować jedzenie i stworzyć wszystkie niezbędne warunki do życia.

Eksperyment trwał rok, ale z powodu słabej oglądalności przerwano emisję programu. Nikt jednak nie poinformował o tym jego uczestników. Ci, którzy dotrwali do końca (10 z 23 osób), o zaprzestaniu emisji programu wiele miesięcy temu dowiedzieli się dopiero po zakończeniu eksperymentu. 13 osób zrezygnowało z udziału w “Edenie” przed czasem.

Twórcy programu twierdzą, że decyzja o niepoinformowaniu uczestników programu była jak najbardziej świadoma i zamierzona.

“Założeniem Eden było to, by był prawdziwym eksperymentem. Kiedy rozpoczynaliśmy realizację programu, nie mieliśmy pojęcia, jakie będą jego efekty i jak zareagują jego uczestnicy. Dlatego to zrobiliśmy. Ich historia, wszystkie wzloty i upadki, cały zapis tego czasu, zostanie pokazany na antenie Channel 4 jeszcze w tym roku” – informuje stacja.

Jak donoszą media, “upadków” było całkiem sporo. 13 osób, które zrezygnowały z udziału w programie, twierdzi, że atmosfera nie była dobra i spotykali się ze znęcaniem oraz złym traktowaniem przez innych uczestników eksperymentu. Podobno także niektóre osoby przemycały do programu jedzenie i alkohol, a nawet… korzystały z usług dentysty w pobliskiej miejscowości.

źródło: Business Insider

Uczestnicy brytyjskiego reality show “Eden” spędzili rok na odludziu, odcięci od cywilizacji. Po zakończeniu eksperymentu dowiedzieli się, że program zdjęto z anteny wiele miesięcy temu. Grupa Brytyjczyków przez ostatni rok myślała, że bierze udział w survivalowym reality show. Producenci programu “Eden”, emitowanego na kanale Channel 4, jednak zdjętego z anteny po zaledwie czterech odcinkach, umieścili […]

Obserwuj nas na instagramie:


 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →