Dziewczyny też jeżdżą na ostrym kole! #fixedgirls


24 września 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Dziewczyny jeżdżą nie tylko na miejskich, holenderskich rowerach, czy różowych góralach.

Są to rowery wygodne, oczywiście. Ale… są też ostre koła, które dziewczyny uwielbiają. To rowery lekkie, które łatwo można zarzucić na ramię.

Ostre koło z ang. fixed gear, czyli potocznie fixie, ostre. Najprostsza konstrukcyjnie forma roweru, nie dla każdego może być najprostsza w obsłudze. Podstawową zasadą ostrego koła jest brak wolnobiegu – rower ma jedną zębatkę na korbie i jedną na tylnej piaście, połączone na sztywno.

Czyli… możemy jechać do tyłu, zrobić stójkę (stanąć na rowerze w miejscu, nie schodząc z niego). Ale uwaga… jeżdżąc na ostrym trzeba cały czas pedałować. W końcu ostre koło wywodzi się z rowerów torowych i jest szeroko stosowane w treningu przez zawodowych kolarzy

Od lat sięgają po ostre koło oprócz kolarzy także inni profesjonaliści, dla których przyspieszenie i manewrowość roweru to podstawa np. kurierzy rowerowi…. i DZIEWCZYNY :)

 

 

Dziewczyny jeżdżą nie tylko na miejskich, holenderskich rowerach, czy różowych góralach. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Są to rowery wygodne, oczywiście. Ale… są też ostre koła, które […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →