Chińczycy postawili dom w kolorze MILLENNIAL PINK!


08 kwietnia 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Takiego szaleństwa na chińskich ulicach się nie spodziewaliśmy. W Shenzhen pomalowano domy na niebiesko i różowo! Jak wyszło? Efekt jest powalający!

Akcenty koloru MILLENNIAL PINK możemy zobaczyć w gastronomii (instafood), garderobach blogerek, w modnych restauracjach, wystroju wnętrz (Wes Anderson style) oraz architekturze!

Chińska pracownia artystyczna Wutopia Lab, z okazji Biennale Architektury w Shenzhen, została poproszona o renowację zabytkowych domów w miejskim slamsie. Wybrali kolor różowy (odcień millennial pink) oraz niebieski. Wewnątrz domów znalazły się instalacje wykonane z mięsa (w domu niebieskim) i kwiatów (w domu różowym). Każdy z tych domów pokazuje w jaki sposób stereotypy dotyczące płci wpływają na to, co jemy.

 

 

Wutopia Lab uważa, że tradycyjnie publiczne kuchnie są domeną mężczyzn, podczas gdy kobiety rządzą prywatnymi domowymi kuchniami.

 

Źródło: www.dezeen.com

Takiego szaleństwa na chińskich ulicach się nie spodziewaliśmy. W Shenzhen pomalowano domy na niebiesko i różowo! Jak wyszło? Efekt jest powalający! Akcenty koloru MILLENNIAL PINK możemy zobaczyć w gastronomii (instafood), garderobach blogerek, w modnych restauracjach, wystroju wnętrz (Wes Anderson style) oraz architekturze! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →