Butelka wina dziennie zdrowsza niż abstynencja? Fiński ekspert radzi – nie wylewaj za kołnierz!


21 grudnia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

Naukowiec uważa, że lampka wina dziennie to za mało. ;)

Przeanalizował lata badań nad wpływem alkoholu na ludzkie zdrowie i doszedł do bardzo kontrowersyjnych (choć dla niektórych zapewne – równie pocieszających) wniosków.

Kari Poikolainen, fiński naukowiec i były członek Światowej Organizacji Zdrowia, doszedł do wniosku, że alkohol nie szkodzi zdrowiu! Przynajmniej, jeśli pijesz maksymalnie butelkę wina dziennie lub nie przekraczasz limitu 5 piwek. To dosyć sporo, biorąc pod uwagę, że rekomendowany zazwyczaj limit to lampka wina, a nie cała butla. Jednak według Poikolainena alkohol naprawdę pije się NA ZDROWIE! ;)

O kontrowersyjnej teorii poinformował brytyjski portal Independent, który tezy naukowca podał w tym oto filmiku z udziałem gwiazd.

Oczywiście Kari Poikolainen jest osamotniony w swej teorii i Wasz lekarz rodzinny najprawdopodobniej nie przyzna mu racji, ale jeśli jesteście zainteresowani tematem – możecie zasięgnąć informacji u źródła. W książce Perfect Drinking and it Enemies fiński naukowiec zdradza wszystkie swoje mądrości i teorie na temat picia – nie tylko alkoholu. ;)

Naukowiec uważa, że lampka wina dziennie to za mało. ;) Przeanalizował lata badań nad wpływem alkoholu na ludzkie zdrowie i doszedł do bardzo kontrowersyjnych (choć dla niektórych zapewne – równie pocieszających) wniosków. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał […]

Obserwuj nas na instagramie:


 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →