BURBERRY wprowadza nowe zasady do świata mody. Musisz je poznać!


14 października 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Burberry rezygnuje z futer…

Luksusowa marka Burberry wcześniej zrezygnowała z niszczenia niesprzedanych ubrań i dodatków, a teraz rezygnuje z użytku naturalnych futer. BRAWO!

Brytyjski dom mody dołączył do akcji FUR FREE ALLIANCE, czyli to programu, który łączy etycznych konsumentów ze sprzedawcami, dla których istotne jest zarówno dobro zwierząt, jak i ochrona środowiska. W Burberry powstał specjalnie oddział o nazwie “Burberry Material Futures Research Group” mający za zadanie wynaleźć nowe, innowacyjne tkaniny.

Decyzja Burberry o rezygnacji z futer zwierzęcych była tylko kwestią czasu. Największe światowe marki zdecydowały się już wcześniej na ten krok w odpowiedzi na rosnącą świadomość konsumentów. Klienci coraz częściej zdają sobie sprawę, jak ogromnym okrucieństwem jest hodowla zwierząt na futra. Przypuszczalnie nie bez znaczenia był też fakt, że Meghan Markle jest znana ze swojej niechęci do futer. Burberry jako marka tradycyjnie związana z rodziną królewską zapewne miała na uwadze wymagania i opinię księżnej, podejmując taką decyzję.

Przyznała Aleksandra Majchrzak, koordynatorka kampanii Sklepy Wolne od Futer w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki.

Jakie inne marki zrezygnowały z prawdziwych futer? Versace, Gucci, Giorgio Armani, Michael Kors, Diesel, Hugo Boss , Zara, H&M, Mohito, Reserved, Cropp, House, Sinsay. 

Burberry rezygnuje z futer… Luksusowa marka Burberry wcześniej zrezygnowała z niszczenia niesprzedanych ubrań i dodatków, a teraz rezygnuje z użytku naturalnych futer. BRAWO! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM […]

Obserwuj nas na instagramie:


 

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →