BURBERRY wprowadza nowe zasady do świata mody. Musisz je poznać!

Alicja Nowicka
14 października 2018

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Burberry rezygnuje z futer…

Luksusowa marka Burberry wcześniej zrezygnowała z niszczenia niesprzedanych ubrań i dodatków, a teraz rezygnuje z użytku naturalnych futer. BRAWO!

Brytyjski dom mody dołączył do akcji FUR FREE ALLIANCE, czyli to programu, który łączy etycznych konsumentów ze sprzedawcami, dla których istotne jest zarówno dobro zwierząt, jak i ochrona środowiska. W Burberry powstał specjalnie oddział o nazwie „Burberry Material Futures Research Group” mający za zadanie wynaleźć nowe, innowacyjne tkaniny.

Decyzja Burberry o rezygnacji z futer zwierzęcych była tylko kwestią czasu. Największe światowe marki zdecydowały się już wcześniej na ten krok w odpowiedzi na rosnącą świadomość konsumentów. Klienci coraz częściej zdają sobie sprawę, jak ogromnym okrucieństwem jest hodowla zwierząt na futra. Przypuszczalnie nie bez znaczenia był też fakt, że Meghan Markle jest znana ze swojej niechęci do futer. Burberry jako marka tradycyjnie związana z rodziną królewską zapewne miała na uwadze wymagania i opinię księżnej, podejmując taką decyzję.

Przyznała Aleksandra Majchrzak, koordynatorka kampanii Sklepy Wolne od Futer w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki.

Jakie inne marki zrezygnowały z prawdziwych futer? Versace, Gucci, Giorgio Armani, Michael Kors, Diesel, Hugo Boss , Zara, H&M, Mohito, Reserved, Cropp, House, Sinsay. 

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: