fot. Pexels

Boomerskie Słowo Roku 2023. „Proszę ja ciebie” i co jeszcze?


13 października 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Wyrażenie „proszę ja ciebie” wygrało plebiscyt Boomerskie Słowo Roku. Wysoko również „facetka”, „za moich czasów” i „klawo”.

Boomerskie Słowo Roku 2023

Oto oficjalne wyniki plebiscytu Boomerskie Słowo Roku 2023: „proszę ja ciebie” – 14,44%, „facetka” – 10,87%, „za moich czasów” – 9,16%, „klawo” – 7,40%, „wihajster” – 6,74%, „pannica” – 6,39%, „serwus” – 4,68%, „pekaes” – 4,38%, „prywatka” – 4,28%, „git” – 4,23%, „ten teges” – 4,18%, „kaszana” – 3,27%, „sień” – 3,07%, „dyskoteka” – 2,67%, „wiocha” – 2,52%, „synek” – 2,42%, „essa” – 2,11%, „w dechę” – 2,11%, „saturator” – 2,01%, „wapniak” – 1,91%, „boomer” – 1,16%.

Dane od wielu użytkowników internetu zostały zgromadzone dzięki współpracy z partnerami plebiscytu, portalami „Joemonster” oraz „Demotywatory”. W finale uczestnicy zostali postawieni przed zadaniem wybrania jednego, uznawanego za najbardziej charakterystycznego dla „boomerów”, wyrażenia spośród 21 propozycji wyselekcjonowanych na etapie wcześniejszego głosowania. Warto dodać, że zwycięzców z poprzedniego roku, czyli słowa „cepeen” i „żal”, wyłączono z bieżącej edycji plebiscytu.

materiały promocyjne

Co twórcy piszą o zwycięzcy? „Zwrot rzeczywiście bardzo często wykorzystywany i mówiący o tym, że osoba używająca na pewno nie należy do młodzieży, a nawet jeśli, to wykorzystuje ten zwrot najpewniej prześmiewczo. Tylko wiecie, najgorsze jest to, że jak się z czegoś śmiejemy i zaczynamy tego używać w sposób prześmiewczy, to w końcu — no właśnie — zaczynamy tego po prostu używać. W którymś momencie »smacznej kawusi« zmienia się z żartu w rzeczywiste życzenia i nawet nie wiadomo, kiedy to się dzieje!” – tłumaczą.

Słowo „boomerskie” jest… zbyt boomerskie

Poproszono również o podanie alternatywnego terminu zamiast słowa „boomerskie”. Powód tego wniosku wynika z faktu, że samo słowo „boomerskie” stało się przestarzałe, a jego „boom” miał miejsce już kilka lat temu. Oto pięć najpopularniejszych propozycji:

  • dziaderskie
  • wapniackie / wapniakowe / wapniarskie
  • dziadowe / dziadcze / dziadoskie / dziadowskie
  • lamerskie
  • klawe

Należy również zauważyć sugestie takie jak „starodziadowskie”, „staropierdzielowskie”, „milenialskie” czy nawet „grzybowe”.

Wyrażenie „proszę ja ciebie” wygrało plebiscyt Boomerskie Słowo Roku. Wysoko również „facetka”, „za moich czasów” i „klawo”. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać Boomerskie Słowo Roku 2023 Oto oficjalne wyniki plebiscytu […]

Obserwuj nas na instagramie:

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →