Bibobit – poznański zespół wystąpi na Męskim Graniu 2019

Obserwuj nas na instagramie:

Zespół Bibobit wystąpi na Męskim Graniu 2019 w Katowicach. Udało się to dzięki wygranej w konkursie Męskie Granie Young, który wspiera młode zespoły.

Bibobit

Poznański zespół Bibobit powstał z inicjatywy Daniela Moszczyńskiego i Bartka Pietscha, którzy przez trzy lata pracowali nad koncepcją muzyczną swojego projektu.

Obecnie w skład grupy wchodzi sześciu muzyków: Daniel Moszczyński (wokal), Bartek Pietsch (wokal, bass), Zdzisław Babiarski (klawisze), Jan Adamczewski (saksofon), Waldemat Franczyk (perkusja) i Patrycjusz Gruszecki (trąbka).

BIBOBIT to suma wulkanicznej energii w wokalu, soczystego brzmienia sekcji dętej, wysmakowanych partii jazzowego fortepianu, ekspresyjnej elektroniki, oraz spontanicznej energii uwalnianej w niepowtarzalnych momentach improwizacji. Świadomie przekraczamy granice gatunkowe – chcemy podejść do tematu inaczej. Połączyć jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, podsmażyć je na elektronicznych tłustych brzmieniach i doprawić muzycznymi skojarzeniami każdego z nas. Bo w Bibobicie każdy jest trochę z innego świata. Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje. Robimy jazz, groove, hip-hop, melodie, śpiewy i rymy. Nie lubimy mówić dla kogo tworzymy. No chyba, że mowa o pasji – dla niej zawsze!

W ich debiutanckim singlu – Plotka, gościnnie pojawiła się Urszula Dudziak. Na dyskografię zespołu składa się obecnie jeden album studyjny – wydany w 2018 roku Podróżnik.

Bibobit na Męskim Graniu 2019

Pod koniec lutego wystartował konkurs Męskie Granie Young, do którego zaproszone zostały młode zespoły i wykonawcy, którzy na scenie stawiają pierwsze kroki.

Siedmiu wykonawców z największą liczbą głosów ma zapewniony udział w tegorocznej trasie Męskiego Grania. Wśród zwycięzców znalazł się między innymi Bibobit, ale także: Żurkowski, Robert Cichy, Diuna, Nietrzask, Runforrest i Marta Zalewska.

Poznański zespół wystąpi podczas Męskiego Grania w Katowicach, który odbędzie się 10 sierpnia.

bibobit na męskim graniu w w katowicach

Zespół Bibobit wystąpi na Męskim Graniu 2019 w Katowicach. Udało się to dzięki wygranej w konkursie Męskie Granie Young, który wspiera młode zespoły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Bibobit […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →