Biblioteka w ponad 100-letnim drzewie!


29 stycznia 2019

Podziel się newsem:

Co się dzieje, gdy bibliotekarz ma 110-letni pniak przed swoim domem? Zamienia ją w bibliotekę!

Kiedy starzejące się drzewo topoli zaczęło gnić i musiało zostać usunięte ze względów bezpieczeństwa, pewna bibliotekarka wiedziała co z tym zrobić! Sharalee Armitage Howard pracuje w Bibliotece Publicznej w Coeur d’Alene w Idaho zamieniła ten problem w coś niesamowitego.

Postanowiła zamienić pień drzewa w „Little Tree Library”. Podzieliła się swoim projektem na Facebooku, otrzymała odpowiedzi od zachwyconych ludzi jej twórczym wykorzystaniem przestrzeni. Pomysł został wsparty przez organizację non profit LITTLE FREE LIBRARY, która wspiera tego rodzaju inicjatywy.

Tworząc tę konkretną bibliotekę nie zapomniano o szczegółach. Zbudowano kamienne schody, szklane drzwi i ciepłe oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne, które zapewnia przyjemny blask. Nawet w małych detalach projekt utrzymuje swój cel literacki. Tuż nad drzwiami znajdują się zębiny w formie miniaturowych książek. Cudowna jest ta inicjatywa!

Co się dzieje, gdy bibliotekarz ma 110-letni pniak przed swoim domem? Zamienia ją w bibliotekę! Kiedy starzejące się drzewo topoli zaczęło gnić i musiało zostać usunięte ze względów bezpieczeństwa, pewna bibliotekarka wiedziała co z tym zrobić! Sharalee Armitage Howard pracuje w Bibliotece Publicznej w Coeur d’Alene w Idaho zamieniła ten problem w coś niesamowitego. View […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku: