Beksińscy w kinach po raz drugi. Bliżej prawdy?

Obserwuj nas na instagramie:

Pełnometrażowy dokument “Beksińscy. Album wideofoniczny” trafi na ekrany kin jesienią 2017. Pojawiła się właśnie pierwsza zapowiedź filmu.

“Ostatnia rodzina” właśnie zebrała entuzjastyczne opinie na festiwalu “Nowi Reżyserzy/Nowe Filmy” w Nowym Jorku, na którym przed laty swoje filmy pokazywali tacy nieznani wówczas twórcy, jak Pedro Almódovar, Christopher Nolan czy Spike Lee. Tymczasem do kin w Polsce niedługo trafi kolejny film poświęcony Beksińskim.

“Beksińscy. Album wideofoniczny” będzie dokumentem z szeroką kinową dystrybucją i ma być bardziej prawdziwym portretem rodziny Beksińskich w porównaniu do filmu fabularnego. Historia przedstawiona w filmie rozpoczyna się w Sanoku, miejscu urodzenia Zdzisława Beksińskiego. Obraz koncentruje się na jego trudnej relacji z cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze synem, Tomkiem.

Dokument powstał na podstawie rekonstrukcji prywatnych, niepublikowanych wcześniej w takie formie dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów archiwalnych, pochodzących ze zbiorów samych Beksińskich. Jest tego sporo, bo jak wiemy choćby z “Ostatniej rodziny”, Zdzisław Beksiński dokumentował właściwie wszystko, w rozmaitej formie – pisał listy, fotografował, prowadził dziennik foniczny i kręcił amatorskie filmy.

Scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej biografii autorstwa Magdaleny Grzebałkowskiej pt. “Beksińscy. Portret podwójny”. Film “Beksińcy. Album wideofoniczny” wejdzie do polskich kin jesienią 2017 roku. Scenarzystą i reżyserem filmu jest Marcin Borchardt.

Pełnometrażowy dokument “Beksińscy. Album wideofoniczny” trafi na ekrany kin jesienią 2017. Pojawiła się właśnie pierwsza zapowiedź filmu. “Ostatnia rodzina” właśnie zebrała entuzjastyczne opinie na festiwalu “Nowi Reżyserzy/Nowe Filmy” w Nowym Jorku, na którym przed laty swoje filmy pokazywali tacy nieznani wówczas twórcy, jak Pedro Almódovar, Christopher Nolan czy Spike Lee. Tymczasem do kin w Polsce […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →