Masz babcię? Porozmawiaj z nią! Polska artystka namawia do robienia międzypokoleniowych wywiadów.

Obserwuj nas na instagramie:

Co kryje w sobie Twoja babcia? Nie tylko przepisy na najlepsze pod Słońcem pierogi oraz umiejętność haftowania serwetek. Każda babunia to niewyczerpane źródło ciekawych i często mrożących krew w żyłach historii…

Jak opowieści z czasów II wojny światowej ocalić od zapomnienia? Sposób na to znalazła mieszkająca w Poznaniu artystka, Katarzyna Dworaczyk. W swoim projekcie Dźwignia namawia ona każdego do porozmawiania ze swoją babcią, zanim ona odejdzie na zawsze, zabierając ze sobą niesamowite i wzruszające historie.

Pokolenie, które przeżyło wojnę właśnie odchodzi, w ciągu 10 lat może już nie być nikogo, kto pamięta te czasy lub/i może o nich opowiedzieć. (…) Jeśli wiesz albo podejrzewasz, że Twoja babcia, ciocia, prababcia kryją albo wprost opowiadają o niecodziennych i codziennych wydarzeniach, które mogą wzbogacić również innychskontaktuj się z nami. – czytamy na stronie projektu Katarzyny Dworaczyk.

Z zebranych w ramach Dźwigni babcinych opowieści artystka zamierza stworzyć publikację, w której pojawią się niezwykłe historie opowiedziane przez zwyczajne babcie.

Co kryje w sobie Twoja babcia? Nie tylko przepisy na najlepsze pod Słońcem pierogi oraz umiejętność haftowania serwetek. Każda babunia to niewyczerpane źródło ciekawych i często mrożących krew w żyłach historii… Jak opowieści z czasów II wojny światowej ocalić od zapomnienia? Sposób na to znalazła mieszkająca w Poznaniu artystka, Katarzyna Dworaczyk. W swoim projekcie Dźwignia […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →