Posłuchajcie w całości nowego albumu Austry


12 stycznia 2017

Obserwuj nas na instagramie:

“Future Politics” to trzeci studyjny album Austry, pełen utworów, które choć świetnie sprawdzą się na parkiecie, niosą mocne ideowe przesłanie na kolejny rok.

“Future Politics” to do tej pory najbardziej ambitne wyzwanie Austry, czyli Kati Stelmanis, która tworzy ten projekt z Mayą Postepski (Princess Century, TR/ST), Dorianem Wolfem i Ryanem Wonsiakiem. Katie mówi, że ta płyta wynika z “zaangażowania w zastąpienie nadchodzącej dystopii”. Co ma na myśli?

Nie chodzi tylko o pokładanie wiary w przyszłość, ale o ideę, że każdy jest zobowiązany do tego, by ją napisać. Granice tego, jak może wyglądać, są zarówno fascynujące, jak i nieskończone – mówi Katie. Artystka tłumaczy, że nie chodzi o “bycie politycznym”, ale sięganie poza granice i ograniczenia, na każdym możliwym polu.

“Future Politics” jest też zainspirowane życiem w dwóch miastach – Montrealem i Meksyku oraz wieloma ekonomicznymi i filozoficznymi lekturami, które zachęciły Katie do tego, by mierzyć się z dolegliwościami świata z pozytywnym nastawieniem i zaangażowaniem, a nie obojętnością lub rozpaczą. Inspiracją był też parkiet – europejska kultura klubowa i artyści tacy jak Objekt, Peter Van Hoesen, Lena Willikens i Massive Attack, którzy rozumieją, że parkiet w klubie może być “źródłem radykalnych pomysłów i ogromnej radości”.

Kanadyjczycy stworzyli kolekcję utworów, które świetnie sprawdzą się zarówno na parkiecie jak i na słuchawkach, a równocześnie niosą mocne ideowe przesłanie na kolejny rok: wiarę w kreatywność, siłę wyobraźni, wspólny protest wobec ucisku i mrocznych czasów.

Płyty “Future Politics” możecie w całości posłuchać na stronie npr.org. 7 marca Austra wystąpi w warszawskim Niebie – bilety na ten koncert dostępne są na Biletomat.pl.

“Future Politics” to trzeci studyjny album Austry, pełen utworów, które choć świetnie sprawdzą się na parkiecie, niosą mocne ideowe przesłanie na kolejny rok. “Future Politics” to do tej pory najbardziej ambitne wyzwanie Austry, czyli Kati Stelmanis, która tworzy ten projekt z Mayą Postepski (Princess Century, TR/ST), Dorianem Wolfem i Ryanem Wonsiakiem. Katie mówi, że ta […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →