Loredana Zefi

Loredana Zefi

Loredana Zefi, znana również jako Loredana – szwajcarska raperka kosowsko-albańskiego pochodzenia.

Loredana urodziła się 1 września 1995 r. w albańskiej rodzinie wyznania rzymskokatolickiego w mieście Lucerna w Szwajcarii. W 2018 roku wydała swój debiutancki singiel „Sonnenbrille”, który odniósł komercyjny sukces w niemieckojęzycznej Europie. Kolejny singiel „Bonnie & Clyde” z byłym mężem Mozzikiem na listach przebojów osiągnął odpowiednio numer dwa w Szwajcarii oraz trzeci w Austrii i Niemczech. Oba wspomniane single stały się jej pierwszymi singlami, które uzyskały złoty certyfikat Bundesverband Musikindustrie i Verband der Österreichischen Musikwirtschaft. W tym samym roku wydała swój trzeci singiel „Milliondollar$mile”, który odniósł umiarkowany sukces.

W 2019 roku Loredana po raz drugi współpracowała ze swoim byłym mężem Mozzikiem przy „Romeo & Juliet” osiągając drugie miejsce w Niemczech. Dwa kolejne single „Labyrinth” i „Jetzt rufst du an” weszły na listy przebojów w Austrii i Niemczech. W tym samym roku Loredana wydała siódmy singiel z udziałem Mozzika „Eiskalt”, który uzyskał złoty certyfikat w Niemczech i Austrii. Singiel ten to trzeci raz, gdy oboje artystów współpracowało muzycznie przy nagraniu. Miesiąc później wydała swój debiutancki album studyjny, King Lori, z komercyjnie udanymi singlami „Genick”, „Mit dir” i singlem numer jeden „Kein Plan”. W listopadzie 2019 roku zdobyła nagrodę dla najlepszego szwajcarskiego aktu podczas MTV Europe Music Awards. W 2019 r. Loredana była drugą najbardziej szukaną w Google osobą w Szwajcarii.

W styczniu 2020 roku, we współpracy z niemiecką raperką Juju, ukazał się singiel „Kein Wort”, który zdobył numer jeden na listach przebojów w Austrii i Niemczech. W marcu 2020 roku wyruszyła w trasę King Lori Tour, która została później odwołana z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) w Chinach i jej rozprzestrzenienia się na inne kraje. W tym samym miesiącu wydała swój kolejny singiel, który również zdobył numer jeden na tych samych listach przebojów, „Angst” z angielskim producentem Rymezem i „Du bist mein” z niemieckim raperem Zuną.

Newsy powiązane z artystą (0)

Wydarzenia z tym artystą (0)

Brak wydarzeń dla tego artysty

Piosenki tego artysty (2)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →