Junior Stress

Junior Stress

Junior Stress, właściwie Marcel Galiński – polski wokalista, związany ze sceną muzyki reggae i dancehall. Członek sound systemu Love Sen-C Music oraz formacji Geto Blasta. Prowadzi także solową działalność artystyczną. W 2004 roku ukończył Prywatne Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Lech Janerka, Sidney Polak, Bas Tajpan, Bob One, EastWest Rockers (Ras Luta), Grubson, Hemp Gru, JWP, Marika, Mesajah, Miuosh, Natural Dread Killaz, MLN, WhiteHouse czy De Mono.

Na stałe kojarzony z lubelskim sound systemem Love Sen-C Music, z którym zdobył pierwsze miejsce – Champion Sound na ogólnopolskim soundclashu Poznań 2005. Udziela się wokalnie w grupie Geto Blasta (wraz z Natty B).

Jego debiut wydawniczy to utwór „Korupcja” (zaśpiewany wspólnie z Natty B), wydany w 2004 roku na 7″ płycie winylowej przez wytwórnię Siódemki.com. W styczniu 2006 utwór „Nieważne ile masz imion” ukazał się na składance Jah Free Pillar of Salt. W tym samym roku nagrał utwór „Otwórz swe oczy” (wraz z Ras Lutą), który ukazał się na minialbumie o tym samym tytule.

W 2005 na festiwalu w Ostródzie uzyskał tytuł najlepszego wokalisty. W 2009 roku związał się z wytwórnią Karrot Kommando. Jej nakładem ukazał się wiosną 2009 debiutancki album Juniora Stress’a pt. L.S.M.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →