Junglepussy

Junglepussy

Junglepussy, właśc. Shayna McHayle – amerykańska raperka, pochodząca z Brooklynu w Nowym Jorku, tworząca muzykę niezależną. Uzyskała uznanie od takich artystów, jak Erykah Badu, Nicki Minaj i Lil’ Kim.

W 2012 Junglepussy opublikowała swój pierwszy utwór zatytułowany „Cream Team” w serwisie Youtube, a potem kolejny – „Stitches”. W styczniu 2014 Erykah Badu opublikowała „Cream Team” na swoich profilach na Facebooku i Twitterze.

W czerwcu 2013 wystąpiła z raperką Lil’ Kim.

Raperka inspirowała się taki artystami, jak Erykah Badu, Missy Elliott, Lady Saw, Kelis, Busta Rhymes, Vybz Kartel, Mavado, The Veronicas, Metric, Gossip i Soulja Boy. Stwierdziła również, że jako młoda kobieta była zainspirowana piosenkarką i aktorką Brandy występującą wtedy w serialu Zwariowana rodzinka.

Jej pierwszy mixtape pt. Satisfaction Guaranteed został wydany 10 czerwca 2014. Kompilacja 11 utworów zadebiutowała na stronie internetowej magazynu „Vice”. Opublikowała następnie teledyski do piosenek „Nah” i „Me” na swoim oficjalnym kanale w serwisie YouTube. Na pierwszą rocznicę wyprodukowania mixtape’u wydała piosenkę „You Don’t Know”.

20 sierpnia 2015 podała nazwę swojego kolejnego albumu – Pregnant with Success – którą oparła na tekście utworu „You Don’t Know”.

Junglepussy jest związana z innymi artystami LGBT, takimi jak Le1f, Princess Nokia i Dai Burger.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →