Powstaje dokument o życiu Anthony’ego Bourdaina

Podziel się newsem:

Anthony Bourdain był słynnym amerykańskim szefem kuchni. Prowadził wiele programów telewizyjnych, w tym chociażby cykl Miejsca nieznane. 8 czerwca 2018 roku został znaleziony martwy w hotelowym pokoju. Jego historię przedstawi film dokumentalny – Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain.

Anthony Bourdain był kucharzem, autorem książek i dokumentalistą podróżniczym, który wystąpił w wielu programach skupiających się na eksploracji międzynarodowej kultury i kuchni. Sławę zyskał dzięki bestsellerowej książce Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly, wydanej w 2000 roku.

Anthony Bourdain
Anthony Bourdain na planie programu Miejsca nieznane

Anthony Bourdain – Szef kuchni, pisarz, poszukiwacz przygód, prowokator

3 lata po śmierci Anthony’ego Bourdaina ukaże się dokument w reżyserii Morgana Neville’a, który przedstawi jego historię. Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain swoją premierę będzie miał 11 czerwca podczas Tribeca Film Festival, natomiast na ekrany kin trafi 16 lipca.

Nie chodzi o to, dokąd idziesz. Chodzi o to, co zostawiasz za sobą… Szef kuchni, pisarz, poszukiwacz przygód, prowokator: Anthony Bourdain bezwstydnie żył swoim życiem. Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain to intymne, zakulisowe spojrzenie na to, jak anonimowy szef kuchni stał się znaną na całym świecie ikoną kultury.

czytamy w opisie produkcji

Narratorem dokumentu będzie sam Bourdain, a jego głos zostanie zaczerpnięty z nieużywanych i archiwalnych materiałów filmowych. Zobaczcie zwiastun:

3. rocznica śmierci Anthony’ego Bourdaina

8 czerwca 2018 roku ciało Anthony’ego Bourdaina powieszone na pasku od szlafroka, odkrył w pokoju hotelu Le Chambard w Kaysersberg-Vignoble jego francuski przyjaciel, Eric Ripert, współwłaściciel i szef kuchni Le Bernardin w Nowym Jorku. Prokuratura uznała, że było to samobójstwo. Kucharz i autor programów kulinarno-podróżniczych miał 61 lat.

Anthony Bourdain był słynnym amerykańskim szefem kuchni. Prowadził wiele programów telewizyjnych, w tym chociażby cykl Miejsca nieznane. 8 czerwca 2018 roku został znaleziony martwy w hotelowym pokoju. Jego historię przedstawi film dokumentalny – Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain. Anthony Bourdain był kucharzem, autorem książek i dokumentalistą podróżniczym, który wystąpił w wielu programach skupiających się […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.