Akcja #MeToo to dopiero początek? Teraz nadszedł czas na #TimesUp!


04 stycznia 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Kobiety Hollywood rozpoczęły 2018 rok wielkim manifestem przeciwko molestowaniu.

Kiedy w mediach wybuchła afera wokół Harvey’a Weinsteina, nikt chyba nie spodziewał się, że sprawa walki z przemocą wobec kobiet zdobędzie globalny zasięg.

Ujawnienie hollywoodzkiego skandalu było niczym otwarcie puszki Pandory – od tego czasu do akcji #MeToo dołączyło ponad 6 milionów kobiet na całym świecie, które na własnym ciele doświadczyły przemocy lub molestowania. Tym, które jako pierwsze przerwały zmowę milczenia i wsparły akcję #MeToo magazyn Time przyznał tytuł Człowieka roku 2017.

Ale na tym działanie amerykańskich aktorek i działaczek się nie zakończyło. 1 stycznia 2018 roku sieć opanował hasztag #TimesUp, który jest kontynuacją działań przeciwko przemocy i dyskryminacji wobec kobiet. Ambasadorkami akcji zostały m.inReese Whiterspoon, Emma Stone, Natalie Portman, Eva Longoria i Cate Blanchett. Kampania #TimesUp ma na celu pomagać molestowanym kobietom, które nie zgłaszają przestępstwa ze strachu przed zwolnieniem lub z braku pieniędzy na prawnika.

Koniec z milczeniem. Koniec z czekaniem. Koniec z tolerowaniem dyskryminacji, molestowaniem i wykorzystywaniem. Tak brzmi manifest kampanii, która na swoje działania zebrała już 13 milionów dolarów! You go girls!

Kobiety Hollywood rozpoczęły 2018 rok wielkim manifestem przeciwko molestowaniu. Kiedy w mediach wybuchła afera wokół Harvey’a Weinsteina, nikt chyba nie spodziewał się, że sprawa walki z przemocą wobec kobiet zdobędzie globalny zasięg. Ujawnienie hollywoodzkiego skandalu było niczym otwarcie puszki Pandory – od tego czasu do akcji #MeToo dołączyło ponad 6 milionów kobiet na całym świecie, które […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →