5 najsłodszych miejsc w Poznaniu, które musisz odwiedzić w Tłusty Czwartek.


03 lutego 2018

Obserwuj nas na instagramie:

Oto najbardziej kaloryczne miejsca pełne słodyczy.

Pączek, donut, serniczek, muffin, tort, beza i rurka z kremem… to najlepsze menu na Tłusty Czwartek. Gdzie najlepiej wybrać się w dzień kalorycznej obfitości i święto beztroskiego obżarstwa?

Oto 5 najsłodszych adresów w Poznaniu, gdzie znajdziecie tysiące kalorii, które zaspokoją najbardziej fikuśne podniebienia.

Fugde Filosphy

Tu wyznaje się filozofię “dobrego nigdy za wiele!”. Fudge Filosophy to cukiernia dla słodkich hedonistów bez granic i wyrzutów sumienia. Znajdziecie tu np. słodkie tacosy wypełnione kremem, sosem, kinderkami, wafelkami, polewami, pralinami i innymi słodkościami. Jeśli szukacie prawdziwej kalorycznej bomby – musicie tu trafić!

Fugde Filosphy ul. Długa 9, otwarte pon-sb 11:07 do 20:07

Wściekłe ciastka

Na wściekły głód najlepsze są… Wściekłe Ciastka! Tu swój apetyt zaspokoi każdy ciasteczkowy potwór, bowiem pyszności jest tu do wyboru, do koloru. W słodkiej bandzie m.in. cake popsy, cupcake’i, babeczki, ciacha, serniki i torty, na widok których ciężko powstrzymać ślinotok. Znajdą się też wypieki wegańskie.

Wściekłe ciastka – Plac Cyryla Ratajskiego 4, otwarte pon: 12:00-20:00, wt-pt 10:00-20:00

Stara Pączkarnia

Opcja dla łasuchów-tradycjonalistów. Po te pączki codziennie ustawiają się na Półwiejskiej kolejki. Nic dziwnego – są pachnące, pulchniutkie, cieplutkie i nadziane, np. nutellą, advocatem, toffie lub owocowymi musami. Poza pączkami znajdziecie tu też donuty “na wypasie”. W Tłusty Czwartek trzeba zjeść przynajmniej jednego!

Stara Pączkarnia – Półwiejska 28, otwarte codziennie 9:00-20:00

Bubble Waffle

Jak wiadomo wszelkie bąbelki mają działanie kojąco-terapeutyczne. Np. bąbelki w Prosecco albo bąbelki w folii bąbelkowej. Z bąbelkowymi goframi jest nie inaczej. Tym bardziej, że wypełnione są prawdziwymi cudami i polane przygotowanymi na miejscu sosami. Bubble Waffle to naturalne składniki i dużo słodyczy. Kultowe miejsce poznańskich słodkożerców.

Bubble Waffle – ul. Półwiejska 9 otwarte codziennie 12:00-20:00

Cukier Puder

Najlepsze ciasta w Europie Wschodniej oraz najlepsze tarty w powiecie. – tak reklamuje się cukiernio-kawiarnia na poznańskich Jeżycach i trudno się nie z tym nie zgodzić! Od samego samego patrzenia na te torty i serniki dostaje się wypieków, ale zamiast pożerać je wzrokiem o wiele lepiej zamówić na miejscu lub na wynos i zrobić sobie prawdziwe niebo w gębie.

Cukier Puder – ul. Słowackiego 18 otwarte codziennie 10:00-22:00

Poza tym warto jeszcze skusić się na oldskulową rurkę z kremem od Pana z Półwiejskiej. A jeśli ktoś woli Tłusty Czwartek świętować bardziej na słono, niż na słodko – niechaj zmierza ku najlepszym frytkom w mieście, czyli do FryDay na Wrocławskiej. Bon Appetit! I nie zapomnijcie oblizać paluszków. ;)

via GIPHY

 

Oto najbardziej kaloryczne miejsca pełne słodyczy. Pączek, donut, serniczek, muffin, tort, beza i rurka z kremem… to najlepsze menu na Tłusty Czwartek. Gdzie najlepiej wybrać się w dzień kalorycznej obfitości i święto beztroskiego obżarstwa? Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →