fot. Jan Czapiewski

Wytwórnia 2020 szykuje wspólny album? Wczorajsze wydarzenie skłania do wielu przemyśleń


20 października 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Wczoraj odbyło się specjalne wydarzenie wytwórni 2020. Podczas imprezy m.in. zaprezentowano nowe utwory.

2020 szykuje się do natarcia na rynek rapowy?

Wczoraj w gdańskim klubie B90 odbyła się impreza club2020: Początek. Wydarzenie zapowiedziano z kilkudniowym wyprzedzeniem, niemniej bilety cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trakcie trójmiejskiego show na scenie pojawiła się cała reprezentacja wytwórni w składzie: CatchUp, Taco Hemingway, PRO8L3M, Oki, Otsochodzi, Dziarma, Mielzky, Łajzol i Dwa Sławy. Oprócz artystów podpisanych z wytwórnią wystąpili także goście specjalni, czyli Kukon, Young Leosia i Young Igi.

Zobacz: 2020 ogłasza Początek. To niby nie koncert, ale wystąpią m.in. PRO8L3M, Taco Hemingway, Young Leosia i Oki

Osoby, które nie dotarły na wydarzenie, mogły dowiedzieć się o jego przebiegu z Internetu. W sieci pojawiły się różnego rodzaju nagrania, a na grupie facebookowej 2020.loading jeden z użytkowników zrelacjonował wydarzenie. Z treści posta wynika, że w trakcie występu autor Perypetii, Young Leosia oraz Mielzky zagrali po jednym nowym utworze.

Przeczytaj także: Gruby Mielzky świętuje dekadę od wydania debiutanckiego albumu

Pojawiły się także przypuszczenia, że wytwórnia nagrała cały album, a dwie piosenki, które rzekomo miałyby z niego pochodzić, również wczoraj zagrano. W jednej z nich wystąpiła także Leosia, co sprowokowało pogłoski o dołączeniu obecnej Internaziomalki do 2020. W utworze pojawili się również Otsochodzi, Dwa Sławy, Oki, Mielzky oraz Taco Hemingway.

Wytwórnia na razie nie potwierdziła żadnej z powyższych pogłosek. Fani przypuszczają, że pierwszy z singli powinien niedługo ujrzeć światło dzienne, a tym samym rozpocząć promocję wspólnego albumu.

Polskie labele lubią tworzyć płyty całym składem

Zanim SBM Label wydał dwa Hotele Maffija w 2017 roku, wytwórnia Alkopoligamia.com oddała w ręce słuchaczy Molzę. Wystąpili na nim m.in. Ten Typ Mes, Holak i Jordah, Kuba Knap, Leh czy DJ Black Belt Greg. Wspólny album wydała również ekipa Hashashins. Front ukazał się w 2020 roku. Nad grupowym wydawnictwem pracuje też QueQuality. W oficjalnym sklepie wytwórni wciąż trwa przedsprzedaż Qmpli.

Wczoraj odbyło się specjalne wydarzenie wytwórni 2020. Podczas imprezy m.in. zaprezentowano nowe utwory. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM 2020 szykuje się do natarcia na rynek rapowy? Wczoraj […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →