Noc z utworami Wojciecha Młynarskiego

7 grudnia 2017, Czwartek

Vertigo Jazz Club & Restaurant

Oławska 13, Wrocław

Start: godz. 21:30

Loading osób jest
zainteresowanych

Podziel się:

Koncert poświęcony pamięci wybitnego polskiego poety piosenki Wojciecha Młynarskiego. W programie koncertu usłyszymy piosenki do tekstów Mistrza, które na zawsze weszły do kanonu polskiej muzyki.
Wojtek Dereń, Łukasz Szuba, Piotr Jurkowski, Michał Bober – wokale,
Michał Wilczyński – gitara,
Piotr Sypień – bas,
Tomasz Garbera – perkusja,
Tomasz Jędrzejewski – piano

————

Koncert poświęcony pamięci wybitnego polskiego poety piosenki Wojciecha Młynarskiego (1941 – 2017).

Wojciech Młynarski – bard, poeta, artysta kabaretowy, autor piosenek, ale też librecista, dramaturg, scenarzysta i reżyser teatralny. Polacy pokochali go za ponadczasowe teksty – inteligentne, dowcipne, trafnie opisujące rzeczywistość. Z ogromną wnikliwością obserwował nas – nasze wady, zalety, to co się dzieje w tym kraju – i zabierał głos. Wiele z jego stwierdzeń i rad („trzeba wiedzieć kiedy w szatni, płaszcz pozostał przedostatni, trzeba wiedzieć kiedy wstać i wyjść”, „bądźmy jak stare wróble, które stracha się nie boją”, „och ty w życiu”, „przyjdzie walec i wyrówna”) weszło już do codziennego języka. Porozumiewamy się nimi, nie pamiętając niekiedy ich autorstwa.

Wojtek Dereń, Łukasz Szuba,

Piotr Jurkowski, Michał Bober – wokale

Michał Wilczyński – gitara

Piotr Sypień – bas, kontrabas

Tomasz Garbera – perkusja

Tomasz Jędrzejewski – piano

W programie koncertu usłyszymy piosenki do tekstów Mistrza, które na zawsze weszły do kanonu polskiej muzyki, m.in. „Bynajmniej”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „W Polskę idziemy”, „Prześliczna wiolonczelistka”, „Moskwa-Odessa”, „Nie ma jak u mamy”, „Jesteśmy na wczasach” i wiele innych.


Zobacz także