Daniel Spaleniak

16 marca 2018, Piątek

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

ul. Papiernicza 2, Kraków

Start: godz. 21:00

Loading osób jest
zainteresowanych

Podziel się:

Daniel Spaleniak
To 25-letni artysta pochodzący z Kalisza. Jego eteryczne, bluesowo-folkowe, ocierające się o oniryzm utwory wzbudziły zainteresowanie na amerykańskim rynku. W związku z tym jego piosenkę „Back Home” można usłyszeć w telewizyjnym kryminalnym serialu „Elementary”, a „Why” w popularnej produkcji „The Path”.
Daniel jest człowiekiem, który lubi grać na gitarze, po prostu. I skoro sam zawarł swoją biografię w tym zdaniu, czy należy dodawać coś więcej? Może tylko to, że jego debiut „Dreamers” to już dziś jedno z najciekawszych wydawnictw ostatnich dwóch lat dostrzeżonych przez najważniejszych krytyków muzycznych. Drugi album „Back Home” ukazał się w 2016 roku, ale Daniel już pracuje nad kolejnym wydawnictwem.
Zagrał na takich festiwalach jak Opener, Halfway czy Soundrive oraz w sierpniu 2016 nagrał sesję dla legendarnej stacji radiowej KEXP z Seattle.
– Nic dziwnego, że Spaleniak podoba się za oceanem, bo jego muzyka to mieszanka folku, białego bluesa i alternatywnego luzu, idealnie skrojona pod nocną podróż Drogą 66 – Jarek Szubrycht, „Gazeta Magnetofonowa”.

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Sala kominkowa
16 marca, godzina 20:00

Bilety w cenie 20 zł


Zobacz także