Warsztaty: Bezpieczniejsza przestrzeń w środowisku klubowym

21 listopada 2019, Czwartek

Projekt LAB

Grochowe Łąki 5, Poznań

Start: godz. 20:00

Podziel się:

„Bezpieczniejsza przestrzeń” to pojęcie oznaczające miejsce, gdzie osoby będące częścią grup marginalizowanych mają się czują się – w przeciwieństwie do innych miejsc – nieoceniane, niedyskryminowane lub niezagrożone. Kluby i festiwale na całym świecie dostosowują swoje lokale i szkolą swoich pracowników i pracowniczki po to, aby tworzyć miejsca szczycące się różnorodnością i bezpieczeństwem. Kolektyw Oramics, reprezentujący kobiety, społeczność LGBTQIA oraz osoby niebinarne na scenie muzyki elektronicznej zajmuje się również pracą nad bezpieczniejszą przestrzenią na wielu płaszczyznach sceny klubowej.

Podczas warsztatu wymienimy się doświadczeniami związanymi z pojęciem bezpieczniejszej przestrzeni w różnych miejscach z dużym naciskiem na kluby. Omówimy przykłady i strategie podjęte przez różne lokale (informacja publiczna, szkolenie ekip pracujących). Odniesiemy się do wpływu zróżnicowanych lineupów na atmosferę podczas imprez. Porozmawiamy również o przywilejach większości i o tym, jak komunikować się z osobami poszkodowanymi, a przede wszystkim jak stworzyć bardziej inkluzywną, szanującą wszystkich przestrzeń klubową.

Warsztat poprowadzi Adrianna Sołtysiak, działaczka feministyczna, członkini nieistniejącego kolektywu Kłak, zajmującego się m.in. wprowadzaniem bezpieczniejszej przestrzeni.

///////////////////////////////

Na wydarzeniach organizowanych przez Oramics nie ma zgody na seksizm, rasizm, ageizm, ani żadną inną formę wykluczania uczestniczek i uczestników. Chcemy pracować wspólnie w duchu wzajemnego szacunku, cierpliwości i otwartości. Osoby, które będą próbowały w jakikolwiek sposób zakłócić funkcjonowanie tej bezpiecznej autonomicznej i twórczej przestrzeni, nie będą mogły kontynuować pracy warsztatowej. Wierzymy jednak, że takie sytuacje nie będą miały miejsca.


Zobacz także