Vistel Brothers: Convergence

20 stycznia 2019, Niedziela

Blue Note Jazz Club

Kościuszki 76/78, Poznań

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Rewelacyjni kubańscy bracia Vistel rozpoczynają europejską trasę koncertową, ze swoim najnowszym projektem – Convergence!

Jorge Vistel – urodził się w Santiago de Cuba jako spadkobierca muzycznej dynastii, zna sekrety swojej ojczyzny i znakomicie łączy je z jazzową awangardą. Rezultatem jest jego współczesny, osobisty i autentyczny styl. Po wydaniu w 2014 roku płyty „Cimarrón”, Inner Circle Music, nowojorska wytwórnia Grega Osby’ego, kontynuuje tę współpracę w roku 2015 nowym albumem: „Ossain”. Vistel rozpoczął naukę muzyki w dzieciństwie, a potem kontynuował ją w Narodowej Szkole Artystycznej na Kubie. Równocześnie brał lekcje m.in. u Steve’a Colemana, Wyntona Marsalisa, Nicholasa Paytona, Steve’a Turre’a i Barry’ego Harrisa. W 2005 roku postanowił zamieszkać w Europie, gdzie grywa z takimi artystami jak Benny Golson, Roy Hargrove, Doug Hammond, David Murray, Henry Cole, Lewis Nash, Dado Moroni, Benny Green, Marcus Printup, Stefano Bedetti, Gary Thomas, David Virelles i Roman Filiu. W 2014 roku koncertował ze sponsorowanymi przez Quincy’ego Jonesa Alfredo Rodriguezem & The Invasion Parade.

Maikel Vistel – urodzony w Santiago de Cuba w rodzinie o wielopokoleniowej muzycznej tradycji, Maikel Vistel, sięga korzeni kultury swej ojczyzny kształtując współczesne, ciepłe i osobiste brzmienie. Maikel uczył się u wielkich mistrzów jazzu, takich jak Mark Turner, George Garzone, Joe Lovano, Greg Osby, Roman Filiú, David Virelles, Aruan Ortiz, Gary Thomas i Steve Coleman. Wraz z bratem i muzycznym partnerem, trębaczem Jorgem Vistelem, zamieszkał w Madrycie. To w Europie bracia stworzyli swój pierwszy projekt pod nazwą Vistel Brothers. Grupa występowała z wielkim powodzeniem na scenach najważniejszych jazzowych klubów i festiwali w Hiszpanii. W 2015 roku, po wielu latach poszukiwań i badań tradycyjnych i współczesnych stylów muzycznych, Maikel nagrał swój pierwszy solowy album zatytułowany Steps, z potrzeby zademonstrowania w poszczególnych kompozycjach stylu, który definiuje i identyfikuje go jako artystę. Płytę „Steps” wydał w swej nowojorskiej wytwórni Inner Circle Music uznany saksofonista Grega Osby.

Jorge Vistel (Kuba) – trąbka, Maikel Vistel (Kuba) – saksofon, Nelson Veras (Brazylia) – gitara, Josh Ginsburg (USA) – kontrabas, Florian Arbenz (Szwajcaria) – perkusja

Bilety:
60 zł – pierwsza pula
80 zł – druga pula

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także