The Anahit (HU) | supported by Liveurope, 11.12.2022, Klub Stodoła

The Anahit (HU) | supported by Liveurope, 11.12.2022, Klub Stodoła

11 grudnia 2022, Niedziela

Klub Stodoła

Stefana Batorego 10, Warszawa

Start: godz. 18:30

Podziel się:

THE ANAHIT (HU) | SUPPORTED BY LIVEUROPE
11 grudnia 2022 w Klubie Stodoła wystąpi The Anahit, węgierski zespół tworzący muzykę z pogranicza popu i R&B. Koncert odbędzie się w ramach współpracy Stodoły z platformą Liveurope, której celem jest wspieranie miejsc koncertowych w promowaniu twórczości obiecujących europejskich artystów.
Ironiczny Pop/R&B z Centralnej Europy. „Piosenki o znajomych człowiekowi uczuciach, szczere do bólu. Śmiej się i płacz, tańcz ze złamanym sercem i czuj, że nie jesteś sam.”.
Nazwa zespołu została zaciągnięta z Armeńskiej mitologii – Anahit to bogini mądrości, uzdrowienia i wody – co wynika z armeńskich korzeni wokalistki Rity. Nazwa doskonale odzwierciedla przesłanie tekstów, w których feminizm jest głównie reprezentowany przez przeszywające teksty i wokale Rity.
Na początku projektu, publiczność była prowadzona przez głębię dark popu, gdzie piosenki był doprawione dramatycznymi motywami i rytmami R&B, tworząc niepowtarzalne muzyczne przeżycie. Melancholijne melodie są odzwierciedleniem pełnych emocji sytuacji życiowych, ale za tym wszystkim zawsze kryje się przesłanie, że „wszyscy czuliśmy to samo i nie jesteś sam”.
Po wydaniu trzech albumów, w 2021 roku zespół porzucił morze melancholii i pożeglował w nowym kierunku, w którym zbliżył się brzmieniowo do popu. Warto wspomnieć, że łagodniejsze podejście nie stępiło języka w tekstach: osobiste inspiracje zyskały dodatkowe oblicze, dzięki połączeniu ironii, humoru i figlarności.
W ciągu ostatniego roku zespół odniósł spory, międzynarodowy sukces: współpracowali m.in.: z brytyjskim muzykiem i producentem anatu przy dwóch utworach: „what are we” i „lonely”. Od wypuszczenia „lonely”, utwór znalazł się na playlistach wielu europejskich stacji radiowych, najczęściej we: Francji, Austrii, Włoszech, Litwie i Niemczech. Piosenka „Heart Alive” zyskała wiele czasu antenowego w międzynarodowych rozgłośniach. Ich singiel „I want your ice cream” wypłynął na szerokie wody, napisany w kolaboracji z Kéwork’iem z Holandii i z Andrzejem Jaworskim z Polski, z wykończeniem ze strony Steve’a Dub’a (The Chemical Brothers, The Prodigy”. Zespół robi obecnie dużo szumu w węgierskim przemyśle muzycznym.
The Anahit ma za sobą udane występy w Berlinie, Londynie i Warszawie. W 2022 zagrali na największych, letnich węgierskich festiwalach, m.in.: Sziget Festival.
Bądź na bieżąco:
Strona internetowa: www.theanahit.com
Facebook: www.facebook.com/theanahit
Youtube: www.youtube.com/channel/UCpEUx1T5wpczZnMjprWr4uw
Instagram: www.instagram.com/theanahit/
Spotify: open.spotify.com/artist/1MaK1Vfc104UBALiVspffb…
Soundcloud: soundcloud.com/theanahit
Twitter: twitter.com/theanahit
—–
Koncert organizowany we współpracy z platformą Liveurope, inicjatywą, której celem jest wspieranie miejsc koncertowych w promowaniu twórczości europejskich artystów.
Platforma stanowi znak jakości, przyznawany klubom muzycznym zaangażowanym w promocję europejskiej różnorodności muzycznej. Celem Liveurope jest usprawnienie organizacji występów młodych europejskich artystów na całym kontynencie oraz pomoc im w dotarciu do nowych, zagranicznych odbiorców. Założona w 2014 roku platforma Liveurope jest pierwszą tego rodzaju inicjatywą w Europie.
Liveurope to projekt współfinansowany przez program „Kreatywna Europa” oraz projekty takie, jak Above 55° (wspierany przez Fundusz Kultury Nordyckiej) oraz Soundcat (Instytut Ramona Llulla), w celu zwiększenia możliwości koncertowania wśród początkujących europejskich artystów.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →