Spektakl Prometeusz | Lublin

Spektakl Prometeusz | Lublin

6 listopada 2023, Poniedziałek

CSK Lublin - Sala Operowa

plac Teatralny 1, Lublin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

 

Pamiętaj – na Biletomat.pl Twoje zakupy są bezpieczne.
Jeśli dojdzie do zmiany daty lub odwołania wydarzenia, będziesz mógł spokojnie uzyskać zwrot, a o wszelkich aktualizacjach poinformujemy Cię mailowo.

***

📆  Efektowne akrobacje, elementy teatru antycznego i hipnotyzująca muzyka. Żadnych dialogów, tylko światło, dźwięk i ciało.

Imponujący rozmachem Prometeusz nie jest jednak tylko popisem akrobatycznym czy tanecznym. Zawarta jest w nim wyraźna treść i historia, a elementy ruchowe są dla artystów jedynie narzędziami narracji.

Kanwą przestawienia jest antyczny mit o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem. Prometeusz jest tutaj przedstawicielem humanizmu, świeckości, rozwoju i nauki, natomiast Zeus symbolizuje dogmatyczną wiarę, bezkrytyczne kultywowanie tradycji i ślepe, bezmyślne posłuszeństwo.

Przedstawienie opiera się na ruchu, ale nie jest spektaklem stricte tanecznym ani pantomimicznym. Jako główny środek wyrazu artyści wykorzystują szeroko rozumiany ruch sceniczny, taniec, akrobacje oraz ekwilibrystykę cyrkową. Kolejną cechą, która może wyróżniać ten spektakl, jest jego nawiązanie w formie do teatru antycznego. Walorem realizacji jest połączenie widowiska z teatrem dramatycznym. Treść jest uniwersalna i ponadczasowa.

Wielki hit wrocławskiej sceny teatralnej, zagrany już w kilkunastu miastach polski ponad 100 razy dla ponad 100 000 widzów.


Twórcy

Kamil J. Przyboś – scenariusz i reżyseria, scenografia, adaptacja muzyczna
Maja Lewicka – choreografia
Marta Brendel – opieka i nadzór przygotowania choreograficznego
Magdalena Zawartko – przygotowanie wokalne
Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki – kompozycje i aranżacje muzyczne
Anna Chadaj – kostiumy
Tomasz Filipiak – reżyseria świateł
Marcin Smiatek – realizacja oświetlenia
Adam Bąkowski – realizacja dźwięku

Produkcja: Strefa Kultury Wrocław we współpracy z Everest Production

Wstęp z dziećmi od 6 roku życia.
🕖 Start 19:00

Spektakl Prometeusz Tour:
20.10.2023 – Wrocław | Hala Orbita
6.11.2023 – Lublin | CSK

🎫 Kup bilet już teraz na Biletomat.pl!

Spektakl Prometeusz | Lublin | 6 listopada 2023, Poniedziałek, CSK Lublin - Sala Operowa

Biletomat.pl
100 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →