Soilwork + Kataklysm + TBA + Wilderun / 13.04.2023 / B90, Gdańsk

Soilwork + Kataklysm + TBA + Wilderun / 13.04.2023 / B90, Gdańsk

13 kwietnia 2023, Czwartek

B90

Stocznia Gdańska - ul. Elektryków, Gdańsk

Start: godz. 19:00

Podziel się:

🟥 Soilwork i Kataklysm, czyli legendy melodyjnego death metalu zagrają trzy koncerty w Polsce
Zespoły połączą siły w ramach wiosennej europejskiej trasy koncertowej!
Kataklysm promuje obecnie wydany w 2020 roku album “Unconquered”, a Soilwork ponad godzinną, tegoroczną płytę “Övergivenheten”. W roli supportu grup zaprezentują się muzycy Wilderun, którzy nie ustają z promocją tegorocznego wydawnictwa “Epigone”.

🟥 SOILWORK (Szwecja) melodic death metal:
Soilwork to idealny przykład zespołu, który nie potrafi stać w miejscu. Stagnacja to słowo nieobecne w ich słowniku. Szwedzi już od początku grali melodyjny death metal wbrew konwencjom i skupiali się na jego przebojowym, niżeli ekstremalnym aspekcie. Momentami osiągali wręcz stadionowe poziomy przebojowości (“Nerve” – pamiętacie?), a wszystko robili z niesłychaną klasą, szykiem i bez odchodzenia od podstaw stylu, na które składały się rozpędzone riffy oraz wypieszczone melodie.
Tegoroczny “Övergivenheten” udowadnia, że w kapeli nic się nie zmieniło – cały czas przebijają siebie samych i przeskakują wysoko zawieszone poprzeczki. Mimo stażu czy zasług Soilwork nie wysługuje się wyrobionym statusem, cały czas poszukują i właśnie w ten sposób pokazuje swoją wielkość.
🌐 www.facebook.com/soilwork
🌐 www.youtube.com/watch?v=8lnviIWjliE
🌐 www.instagram.com/soilwork/
🟥🟥 KATAKLYSM (Kanada) melodic death metal:
Kataklysm rządzi przede wszystkim za sprawą żelaznej konsekwencji. Od 1995 roku wydali czternaście płyt, a do tego nie zaliczyli żadnej dłuższej przerwy w karierze. Nawet zaczynając od mięsistego i surowego death metalu, przeszli w jego melodyjne rejony, bez jednoczesnego utraty spójności stylu czy ucieczek w zagubienie. Kanadyjczycy wiedzą, że w tej muzyce ważny jest charakterny riff, puentująca go melodia oraz głęboki growling. Wiedza to, dlatego stosują się na piątkę z plusem.
Wydany przez grupę przed dwoma laty “Unconquered” mówi więcej niż tysiąc słów – Kataklysm to jedni z władców tronu melodyjnego death metalu i mało prawdopodobnym jest, by ktoś podbił ten tron za nich.
🌐 www.facebook.com/kataklysm
🌐 www.youtube.com/watch?v=bbeHrVGrXG8
🌐 www.instagram.com/kataklysmband/
🟥🟥🟥 WILDERUN (USA) prog metal, folk metal:
Wilderun łamie bariery w metalu w zasadzie od początku kariery, a obrane już dawno temu podejście nie ulega zmianom. Nie dość, że łączą metal z bogactwem symfonicznych wstawek i folkowymi wtrętami z drugiej strony, to jeszcze na ostatniej płycie scoverowali “Everything in its Right Place” z repertuaru Radiohead. Amerykańska załoga pod przewodnictwem Evana Andersona Berry’ego nie ustaje w ewolucji, a zamiast tego ciągle pracuje nad byciem coraz lepszym, kreatywniejszym i pełnym różnych elementów zespołem.
🌐 www.facebook.com/OfficialWilderun
🌐 www.youtube.com/watch?v=pdpWEpIDKCc
🌐 www.instagram.com/wilderunband/
Kiedy: 13 kwietnia (czwartek) 2023
Gdzie: Gdańsk B90, ul. Elektryków
Bilety: 119/129 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90
Zapraszają
Knock Out Productions
www.knockoutprod.net
www.facebook.com/productions.knock.out
www.instagram.com/knockoutprod
B90
www.b90.pl
www.facebook.com/B90klub
www.instagram.com/klub_b90

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →