RKS Gwiazda // sobotnie zajęcia sportowe

14 września 2019, Sobota

Fala - Pawilon nad Wisłą

Płyta Desantu, Warszawa

Start: godz. 12:00

Podziel się:

Ruchomy Klub Sportowy „Gwiazda” w Fala – Pawilon nad Wisłą:
cykliczne bezpłatne zajęcia sportowe w każdą sobotę w godzinach 12:00 – 14:00!

Zapraszamy na treningi wszystkie osoby bez względu na płeć, orientację, tożsamość, wiek, pochodzenie, czy sprawność.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

10.08 Ruch Naturalny – Łukasz Wójcicki
17.08 Taniec improwizacja – Agnieszka Sikorska
24.08 Beat Joga – Emilia Korsak
31.08 Taniec latino – Katarzyna Sypniewska
07.09 Mobilność – Anna Firgolska
14.09 Animal Flow – Łukasz Wójcicki
21.09 Ruch Naturalny – Łukasz Wójcicki
28.09 Mobilność – Anna Firgolska

RKS Gwiazda to warszawski wegański klub sportowy dla osób kłir, trans* i przyjaciółek oraz sojuszników. Tworzą przestrzeń wolną od seksizmu, lgbtq/fatfobii, rasizmu, nacjonalizmu, ageizmu i klasizmu. Chcą trenować w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze bez uprzedzeń i mowy nienawiści. Żeby żadna osoba ćwicząca w klubie nie czuła się upokorzona, wykluczona, ani dyskryminowana. Nie chcą maczyzmu, agresji i napinki. Tak rozumieją bezpieczeństwo przestrzeni klubu.

WIĘCEJ O ZAJĘCIACH:

 • Ruch Naturalny – praca na podstawowych wzorcach ruchowych, prawidłowe oddychanie, stanie i poruszanie się. Ćwiczenia z wykorzystaniem otoczenia (przedmioty, architektura).
 • Taniec improwizacja – ćwiczenia taneczne na uwolnienie ciała i
  odprężenie. Podstawowe techniki improwizacji w tańcu.
 • Taniec latino – odkrywanie prawdziwej przyjemności z tańca w latynoskich rytmach. Podstawowe kroki.
 • Mobilność – Płynność i swoboda ruchu. Szukanie granic ciała poprzez rozciąganie i łączenie go z gibkością i mobilnością.
 • Animal Flow – System treningowy z masą własnego ciała z elementami jogi, Capoeiry, Parkour i tańca w oparciu o ruchy zwierząt. Buduje siłę, mobilność, lokomocję, skoczność i koordynację.
 • Yoga beat – połączenie jogi, tańca i fitnessu w rytmie energetycznej muzyki.

WIĘCEJ O INSTRUKTORACH:

 • Łukasz Wójcicki – praktyk ruchu naturalnego, instruktor Level 2 Animal Flow, cross-treningu i samoobrony, trener personalny i mieszanych sportów walki K1, performer, tancerz i choreograf. Ruchu uczy się m.in. od MovNat, Ido Portal, Fighting Monkey, Street Movement, Centrum w Ruchu.
 • Agnieszka Sikorska – performerka, tancerka i pedagog tańca. Współpracuje z Warsaw Dance Department. Aktywnie wpływa na rozwój tańca współczesnego w Polsce poprzez organizowanie warsztatów i wydarzeń artystycznych. Przekazuje swoją wiedzę dalej i tworzy zainteresowanie tańcem współczesnym wśród amatorów. Prowadzi regularne zajęcia oraz warsztaty na terenie Warszawy.
 • Katarzyna Sypniewska – tancerka i performerka. Jej obszarem
  zainteresowań są taniec współczesny, teatr tańca, teatr fizyczny oraz tańce swingowe tj. lindy hop, authentic jazz and blues. Przez lata związana z krakowskim teatrem tańca „Agitatus”.
 • Anna Firgolska – świadomie rusza się od 13 lat. Trenowała karate, muay thai i capoeirę. W ruchu szuka spokojnej twórczości, radości i zabawy.
 • Emilia Korsak – Ukończyła kurs Laban Movement Analysis oraz kurs Terapii Tańcem i Ruchem w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Instruktorka jogi, wiedzę zdobywała na międzynarodowych warsztatach u takich nauczycieli jak: Lea Perfetti, Tarik van Prehn. Próbuje łączyć różne formy ruchu, aby znaleźć własny język.

//
Fala – Pawilon nad Wisłą
Płyta Desantu, Bulwary Wiślane
WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE


Zobacz także