Olga Boczar – Radzyń Podlaski – Polski Jazz 360

11 października 2018, Czwartek

Klubokawiarnia URSA

Jana Pawła II 4, Radzyń Podlaski

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zapraszamy na koncert Olgi Boczar, promujący najnowszą płytę wokalistki, zatytułowaną „Tęskno mi, tęskno”, która ukaże się nakładem Domu Wydawniczego FOR TUNE. 
 
Płyta ta jest kompilacją ośmiu utworów utrzymanych w charakterze nu-folkowym. Na albumie znajdują się autorskie utwory Olgi, a też te rdzennie – ludowe, jak np. „To i hola”, czy „Dwa serduszka, cztery oczy” zaaranżowane w nowy, „świeży” sposób. Choć płyta mocno nawiązuje do polskości, nie jest zarezerwowana tylko i wyłącznie dla miłośników polskiego folkloru. Można odnaleźć w niej również subtelne nawiązania do muzyki popowej, niekiedy do klasycznej harmonii jazzowej, czy rytmów muzyki latynoskiej, aczkolwiek wszystko w granicach dobrego, wyrafinowanego smaku.
 
Olga Boczar
 
Absolwentka Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalu oraz Policealnego Studium Jazzu w Warszawie również w klasie wokalu. 
 
• Za płytę „Little Inspirations” nominowana do prestiżowej nagrody Fryderyki 2016 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.
 
• Brała udział w wielu festiwalach i koncertach m.in. Międzynarodowym Festiwalu „Jazz Jamboree” w Warszawie, Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka” w Iławie, Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Reggae Festiwalu w Ostródzie, Festiwalu „La Folle Journee” w Operze Narodowej w Warszawie, w koncercie z okazji 70. Urodzin Jonasza Kofty w studio koncertowym Programu III Polskiego Radia.
 
• Wielokrotnie brała udział w nagraniach dla programów telewizyjnych i radiowych m.in. TVP1, TVP2, TVP Polonia czy TVP Kultura oraz I, II, III i IV programu Polskiego Radia, Radia Puls, Radia Warszawa, Radia dla Ciebie i innych.
• W 2012 r. założyła zespół o nazwie – Olga Boczar Music Essence – z którym do chwili obecnej nagrała dwa albumy muzyczne debiutancki „Little Inspirations” oraz „Tęskno mi, tęskno”.
 
• Od października 2015 r. jest wykładowcą na specjalności Jazz i Muzyka Rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego.
W skład zespołu Olgi Boczar wchodzą wybitni polscy muzycy jazzowi:
 
Olga Boczar – wokal, flet poprzeczny,
Kajetan Borowski – fortepian,
Andrzej Gondek – gitara elektryczna,
Wojciech Pulcyn – kontrabas,
Krzysztof Dziedzic – instrumenty perkusyjne.
 
Koncert zespołu Olgi Boczar jest częścią projektu koncertowego Polski Jazz 360°, którego organizatorem jest Fundacja Polski Jazz. 
Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także