Nagrobki w Luksusie! | 23.10

23 października 2019, Środa

D.K. Luksus

Wita Stwosza 16, Wrocław

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Nagrobki powracają do Wrocławia z nowym długograjem pt. „Pod ziemią”, którego premiera odbędzie się 11 października. Album promują single:

„Mój dół” – https://www.youtube.com/watch?v=peDPpSOxSfQ
„Spalam się” – https://www.youtube.com/watch?v=Kn_uP916nZ4

Nagrobki tworzą Maciej Salamon (giatara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal). Muzyka zespołu to autorska mieszanka gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu.

Zgodnie z tym, czego można spodziewać się po zespole o tej nazwie – teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.

Na płytach Pańskie Wersety oraz Granit zespół wspierany były w studio przez Olo Walickiego, Mikołaja Trzaskę, Tomasza Ziętka i Michała Skroka.

https://nagrobki.bandcamp.com/

Zespół stworzył również muzykę do spektakli teatralnych: Intro Narodowego Teatru Dada von Bzdülöw, dwóch sztuk w reżyserii Michała Kmiecika – Słowo o Jakóbie Szeli Teatr Śląski w Katowicach i Portret Trumienny Teatr Polski w Poznaniu, a także słuchowiska i jego inscenizacji na podstawie dramatu Koniec Przemocy autorstwa i w reżyserii Magdy Mosiewicz i Bogny Burskiej.

Nagrobki zagrały do tej pory około 120 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Opener, OFF, Unsound, Springbreak, Tauron Nowa Muzyka).

Zespół wystawia również swoje dzieła w galeriach sztuki. Do tej pory prezentował je na pokazach

Gdziekolwiek idę, idzie śmierć, 2017, Kronika, Bytom
Kolejny rok w urnie, 2018, Trafostacja Sztuki, Szczecin
Biennale Warszawa, 2018, Warszawa
Spalam się, 2019, Państwowa Galeria Sztuki, Sopot


Zobacz także