Koncert Symfoniczny Jedna uwertura , dwa koncerty i trzech pianistów

25 stycznia 2019, Piątek

Filharmonia Bałtycka

ul. Ołowianka 1, Gdańsk

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Aż trzech pianistów zaprosił do wzięcia udziału w koncercie dnia 25 stycznia pierwszy dyrygent gościnny Filharmonii Bałtyckiej Massimiliano Caldi. Michał Drewnowski, kontynuujący tradycje pianistyczne ojca, związany z Akademią Muzyczną w Łodzi zmierzy się z jednym z najtrudniejszych koncertów fortepianowych w całej literaturze III Koncertem Rachmaninowa. Sam Józef Hofman, któremu to dzieło zostało dedykowane nigdy nie wykonał go publicznie, twierdząc że to „nie dla niego”.Natomiast duet włosko–bułgarski Fiammetta Tarli – Ivo Varbanow wykona stosunkowo rzadko grywany Koncert podwójny as–moll Maxa Brucha. To dzieło, powstałe pod koniec życia niemieckiego kompozytora łączy stylistykę neoromantyczną z elementami ścisłej konstrukcji polifonicznej. Uwaga: wbrew często powtarzanym informacjom, Koncert na dwa fortepiany nie jest opracowaniem Koncertu na klarnet i skrzypce, ale III Suity na smyczki i organy. A na początek kompozycja mentora Brucha – Mendelssohna, inspirowana północnymi krajobrazami uwertura Hebrydy.
 
Massimiliano Caldi – dyrygentFiamenta Tarli – fortepianMichał Drewnowski – fortepianIvo Varbanov – fortepianOrkiestra Symfoniczna PFB
 
 
 
Program:
 
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura Hebrydy op. 26Max Bruch – Koncert na dwa fortepiany i orkiestrę as-moll op. 88 aSergiusz Rachmaninow – III Koncert fortepianowy d-moll op. 30
 

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także