Koncert Symfoniczny Flet , Organy i Kilar

18 stycznia 2019, Piątek

Filharmonia Bałtycka

ul. Ołowianka 1, Gdańsk

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Mirosław Jacek Błaszczyk, obecny szef Filharmoników Śląskich, współpracujący z wieloma polskimi orkiestrami poprowadzi koncert symfoniczny 18 stycznia. Największą atrakcją koncertu będzie prawykonanie nowej kompozycji Joanny Bruzdowicz – Koncertu na flet i organy napisanego z myślą o Łukaszu Długoszu i Romanie Peruckim jako solistach. Łukasz Długosz należy do czołówki światowych flecistów a w Polsce nie ma sobie równych. Na jego zamówienie powstało już kilkadziesiąt nowych kompozycji wzbogacających repertuar kameralny i symfoniczny. Joanna Bruzdowicz, wybitna polska kompozytorka od 50 lat mieszkająca we Francji podjęła się stworzenia nowego dzieła w ramach programu zamówień kompozytorskich finansowanych przez Instytut Muzyki i Tańca.
Na zamówienie tych samych artystów parę lat temu powstał inny koncert na flet i organy – monachijskiego kompozytora Enjot Schneidera Jego premiera miała miejsce na festiwalu w Oliwie dwa lata temu, a tym razem zabrzmi on w Filharmonii.
Mirosław Jacek Błaszczyk – dyrygent
Łukasz Długosz
– flet
Roman Perucki – organy
Orkiestra Symfoniczna PFB
Konrad Mielnik – prowadzenie
 
Program:
Ludwig van Beethoven – Uwertura Egmont op. 84
Enjot Schneider – Bernardus Fresken. Koncert na flet organy i orkiestrę
Joanna Bruzdowicz – Koncert na flet, organy i orkiestrę (prawykonanie)
Wojciech Kilar – Krzesany

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także