KONCERT POPSYSZE // TOMEK GADECKI // CHMURY WARSZAWA 13.04

KONCERT POPSYSZE // TOMEK GADECKI // CHMURY WARSZAWA 13.04

13 kwietnia 2023, Czwartek

Chmury

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zapraszamy na koncert zespołu Popsysze oraz solowy Tomka Gadeckiego. W ramach wydarzenia kilka utworów muzycy wykonają wspólnie.
Popsysze
Kiedyś rockowe dziś bardziej psychodeliczne trio z Gdańska. W skład zespołu wchodzą Jarek Marciszewski (gitara, wokal), Sławek Draczyński (bas) oraz Kuba Świątek (perkusja, wokal). Zespół wydał cztery płyty: „Popstory”(2012), „Popsutą”(2015) oraz „Kopalino”(2017), każda w nieco odmiennej stylistyce. Ostatnia płyta pt. „Emisja” ukazała się 13.05.2022.

„Emisja” muzycznie stanowi rozwinięcie formuły, zapoczątkowanej przez zespół na ich poprzednim albumie (“Kopalino”). Tym razem muzycy Popsysze poszli jeszcze dalej, pozwalając sobie na eksperyment przy użyciu elektroniki w większym niż dotychczas stopniu, poszerzyli także swoje instrumentarium o liczne perkusjonalia, wzbogacając w ten sposób dotychczasowe brzmienie. Całość została nagrana na tzw. setkę, dobrze oddając ducha i emocje towarzyszące tej muzyce. Dzięki temu zespół uzyskał charakterystyczną dla siebie „lekkość” grania, kontrastującą z dość mroczną aurą, dodatkowo wzmacnianą tekstami, budującymi narrację ostatniej płyty, a poruszającymi skądinąd bardzo ważne zagadnienia. Pojawia się wiele pytań o wyzwania przed jakimi stoi nasza planeta, potencjalne scenariusze, które stają się coraz bardziej realne. Inspiracją do powstania tego materiału stał się film „Można Panikować”, gdzie profesor Szymon Malinowski opowiada o aktualnym stanie planety oraz snuje raczej ponure wizje dotyczące jej przyszłości.
Album wydany na LP, CD w ekopacku i kasecie.

Zoharum – New experimental art.
„Emisja” na bandcamp – popsysze.bandcamp.com/album/emisja-4
Spotify – open.spotify.com/album/1Nqtn7qiWRd6gMzZ2uj4NM
Youtube – www.youtube.com/watch?v=2Bpwm1CI1Cw
Koncert Popsysze + Tomek Gadecki + Adam Skorczewski + Aga Tre – www.youtube.com/watch?v=ST-NO2eCw1M
Tomek Gadecki

Let’s talk about shame
Projekt solowy Tomka Gadeckiego – saksofonisty grającego w wielu formacjach muzycznie związanych z improwizacją. Są to między innymi Olbrzym i kurdupel, Awatair, SAMBAR, Lonker See.
Projekt „let’s talk about shame“ to połączenie muzyki akustycznej z elektroniką, polegające na przetwarzaniu dźwięków saksofonu w nowy pejzaż dźwiękowy za pomocą pętli efektów. W trakcie powstawania muzyki elektronika jest wykorzystywana w nietypowy sposób otwierając przestrzeń do niekończących się przeobrażeń. W procesie twórczym najważniejsze są dwa elementy: czas i zmiana. W muzyce tej zauważalna jest swoboda w podejściu do tematów ukazująca wrażliwość emocjonalną twórcy oddziałującą na efekt końcowy dzieła. Technologia jest tu traktowana nie jako dodatek, czy efekt mający dopełnić dźwięk instrumentu, ale tworzy swój odrębny świat w którym dźwięk saksofonu jest zaledwie początkiem…
Poniżej garść linków z muzycznych światów równoległych Tomka:
Fragment koncertu Lonker See w Pijanej Czapli w Olsztynie
www.youtube.com/watch?v=TWOaFD80zCI
Fragment koncertu Olbrzym i Kurdupel & Orkiestra Teatru Muzycznego w Gdyni
www.youtube.com/watch?v=a5RjlMDd8jg
Awatair
sluchaj.bandcamp.com/album/awatair-plays-coltrane
Sambar
Bilety w cenie 40 / 50

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →