KINO MSN FILMOWE CZWARTKI ONLINE

28 maja 2020, Czwartek

Online

, Online

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Festiwal Millennium Docs Against Gravity zapraszają na cykl pokazów filmowych online pod wspólnym szyldem KINO MSN.
#ZostańWDomu i, nie wstając z kanapy, weź udział w pokazach filmów, na które zapraszamy online w każdy czwartek o godz. 19:00. Cotygodniowe pokazy wyjątkowo nie odbędą się w przestrzeni Muzeum, lecz na naszym kanale YouTube.

Program podzieliliśmy na dwa bloki tematyczne: filmy towarzyszące najnowszej wystawie „Wiek półcienia. Sztuka w czasach planetarnej zmiany” i premierowe pokazy prac polskich artystów ze zbiorów Filmoteki. Zaprezentujemy m.in. filmy Wilhelma Sasnala, Wojciecha Bąkowskiego, Artura Żmijewskiego, Oskara Dawickiego oraz Jany Shostak i Jakuba Jasiukiewicza.

Pokazy w ramach cyklu towarzyszyć będą wystawie „Wiek półcienia” aż do momentu jej otwarcia w Muzeum nad Wisłą. Zaprezentujemy prace korespondujące z tematami podejmowanymi przez artystów i artystki zaproszonych do udziału w wystawie, a także filmy wybrane przez kuratorów z Filmoteki Muzeum oraz tytuły z repertuaru Festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Harmonogram pokazów filmowych:
2 kwietnia 2020
Paweł Althamer, „Las”
Luc Jacquet, „Był sobie las”

9 kwietnia 2020
Akademia Ruchu
Nikolaus Geyrhalter, „Homo Sapiens”

16 kwietnia 2020
Wilhelm Sasnal, „Chrust”

30 kwietnia 2020
Wojciech Bąkowski, „Analiza wzruszeń i rozdrażnień 2”

14 maja 2020
Artur Żmijewski, „Plan B”

28 maja 2020
Jana Shostak i Jakub Jasiukiewicz, „Korona”

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI – W INFORMACJI O POSZCZEGÓLNYCH POKAZACH


Zobacz także