Ja jestem Żyd z „Wesela”

23 listopada 2019, Sobota

Centrum Spotkania Kultur

Plac Teatralny 1, Lublin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

W 75 rocznicę pierwszej powojennej realizacji „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Lublinie, Fundacja Prawda Dobro Piękno oraz Centrum Spotkania Kultur zapraszają na realizację sceniczną adaptacji opowiadania Romana Brandstaettera „Ja jestem Żyd z „Wesela”.

Opowiadanie Brandstaettera osadzone w znanych wszystkim realiach Krakowa z początku XX wieku, kiedy to zostało napisane i wystawione w teatrze „Wesele”, jest zrozumiałe i dość łatwo przyswajane przez czytelników, a dzięki zawartym w nim wspaniałym dialogom, stanowi też znakomity materiał dramaturgiczny.

Tak jak „powieści z kluczem” inspirują czytelników do kwerendy i badania przedstawionych postaci i wydarzeń tak spektakle z udziałem postaci historycznych, żyjących w znanych wszystkim realiach historycznych, stają się pretekstem do badania epoki i życiorysów.

W listopadzie 2019 mija 75 rocznica pierwszej po II wojnie światowej inscenizacji „Wesela” St. Wyspiańskiego w Lublinie, w Teatrze Wojska Polskiego w reż. Jacka Woszczerowicza.

Spektakl Ja jestem Żyd z „Wesela” będzie małą formą teatralną, zwartą, wykorzystującą różne formy wypowiedzi teatralnej, a jednocześnie opartą, głównie, na wysokiej próbie operowania słowem.

Adaptacja i reżyseria: Witold Kopeć
Scenografia: Barbara Wołosiuk
Muzyka: Rafał Rozmus
Choreografia: Jan Szurmiej
Wsp. Reżyserska: Jacek Wierzbicki
Występują: Witold Kopeć i Jerzy Kurczuk

Zapraszamy na trzy spektakle premierowe 22.11, 23.11, 24.11.2019r.
Miejsce: Klub muzyczny -1
Godz. 18:00


Zobacz także