FearLess

22 października 2019, Wtorek

Pawilon

Ewangelicka 1 , Poznań

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Serdecznie zapraszamy na polską premierę spektaklu ‘FearLess’.

‘FearLess’, to osobisty, mocny spektakl autorstwa Gosi Mielech, którego research oraz proces realizacji trwał 3 lata. Będzie to świeże, pobudzające zmysły i wyobraźnię interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne.

Twórcą spektaklu, zarówno jak jego wykonawcą jest Gosia Mielech. Gosia jest tancerką, choreografką, nauczycielką GAGA oraz założycielką DanceLab

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, wieloletnia solistka Polskiego Teatru Tańca i twórczyni DanceLab. Tancerka, która została wielokrotnie wyróżniona za swoją twórczość i abstrakcyjne podejście do ruchu, współpracująca z wybitnymi choreografami, m.in: Ohad Naharin, Yossi Berg, Uri Ivgi & Johan Greben, Ewa Wycichowska, Isabelle Schad.

Gosia prowadzi regularnie warsztaty GAGA oraz repertuaru DanceLab, tańczy oraz prezentuje swoje spektakle na całym świecie, spotkać ją można miedzy innymi w: Nowej Zelandii, Szkocji, Anglii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Francji, Belgi, Polsce, Tajlandii, Indonezji, Szwajcarii, Austrii, Portugalii, Izraelu.

Spektakle Gosi Mielech charakteryzują się ogromną wrażliwością na detal, silną relacją ruchu z muzyką, abstrakcyjną fizycznością, fantazją oraz dynamicznie zmieniającymi się nastrojami.

Najnowszy projekt Gosi – FearLess, zostanie zaprezentowany w wyjątkowej przestrzeni Pawilonu Nowa Gazownia. Będzie to niszowe wydarzenie mające na celu propagowanie sztuki oraz teatru tańca. Na spektakl zapraszamy nie tylko entuzjastów tańca i sztuki, ale także osoby pragnące wyjątkowo spędzić czas na podróży w głąb wyobrażeń.

Po spektaklu odbędzie się rozmowa publiczności z Gosią Mielech.

Opis spektaklu

FearLess

Strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach, jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.

Poznaj nieustraszoną dziewczynę, która wchodzi na ring, aby stoczyć walkę ze swoimi demonami, próbując zrozumieć genezę strachu.

Jej litania przeciw strachowi, to:

Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niech przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja.

Frank Herbert

Koncepcja, choreografia, taniec: Gosia Mielech

Muzyka: Anna Suda / An On Bast

Projekt kostiumu: Kata Kwiatkowska, Gosia Mielech

Wykonanie kostiumu: Przemek Podolak / RAG, Marzanna Gruszczyńska

Reżyseria światła: Pawel Murlik

Czas trwania: 35 minut

Produkcja: DanceLab, Jaggy Polski

Trailer: https://youtu.be/1RXdQaNSbfk


Zobacz także