Fabula Rasa / premiera

20 listopada 2019, Środa

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

Św. Marcin 80/82, Poznań

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Od pierwszej sekundy spektaklu wyruszamy w niepokojącą, hipnotyczną podróż w głąb osobowości człowieka, która ulega zagładzie, aby odrodzić się w perspektywie metafizycznej. Punktem zwrotnym jest moment przejścia granicy dwóch światów – doczesności i wieczności.

Maciej KUŹMIŃSKI – twórca nagradzany w Polsce i za granicą, zdobywca I Nagrody na międzynarodowym Konkursie Miniatur choreograficznych w Belgradzie (2017) i II Nagrody na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze (2016) – odkrywa fascynujące cechy indywidualności scenicznych i artyzmu formalnego tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Portretując kondycję jednostki i współczesnego społeczeństwa, sięga po pozornie odległe inspiracje – szkic literacki jednego z polskich „twórców przeklętych” Edwarda STACHURY oraz nacechowaną narodowo twórczość muzyczną Stanisława MONIUSZKI.

Koncepcja, choregrafia i reżyseria: Maciej Kuźmiński

Kostiumy i scenografia: Ilona Binarsch

Muzyka: Stanisław Moniuszko, Zbigniew Kozub

Reżyseria oświetlenia: Paweł Murlik

Współpraca twórcza i asystent choreografa: Monika Witkowska

Taniec i kreacja: Evelyn Blue, Amy Basley, Julia Hałka, Agnieszka Jachym, Paulina Jaksim, Katarzyna Kulmińska, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Kacper Bożek, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Dominik Kupka, Daniel Michna, Paweł Malicki, Michał Przybyła, Adrian Radwański

Dramaturgia: Paul Bargetto

Konsultacja dramaturgiczna: Marta Jagniewska – Bargetto

Koordynator ds. artystycznych: Katarzyna Rzetelska

Asystent kostiumografa: Adriana Cygankiewicz

Producent: Robert Chodyła

Produkcja: Polski Teatr Tańca 2019

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko – Promesa 2019”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Premiera: 20 listopada 2019 roku o godz. 20.00 w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu w ramach Roku Wyklętych, zainicjowanego przez Iwonę Pasińską.


Zobacz także