Charlie LIVE | Jerzyk Krzyżyk │ Lado w Mieście 2022 vol.3

Charlie LIVE | Jerzyk Krzyżyk │ Lado w Mieście 2022 vol.3

21 lipca 2022, Czwartek

BarKa / Warszawa

Skwer im. Tadeusza Kahla, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zapraszamy na trzeci wieczór z festiwalem 𝗟𝗮𝗱𝗼 𝘄 𝗠𝗶𝗲𝘀́𝗰𝗶𝗲 𝟮𝟬𝟮𝟮! Tym razem czeka nas jedyne takie zderzenie syntezatorowej muzyki tanecznej i zimnofalowego (t)rapu, bo na Barce wystąpią:
• 𝐂𝐡𝐚𝐫𝐥𝐢𝐞 𝐋𝐈𝐕𝐄
Urodzona w Berlinie i zamieszkała w Krakowie DJ-ka, kompozytorka oraz producentka Charlie jest jedną z najwyrazistszych postaci działających na polskiej scenie klubowej. W swojej twórczości i selekcjach miksuje tak różne gatunki jak minimal wave, electro z lat 80, EBM czy italo disco. Grała m.in. na festiwalu Unsound czy w słynnym berlińskim HÖR.
W ramach cyklu „SZUM” organizuje wydarzenia, na które zaprasza artystów kojarzonych z rozmaitymi gatunkami – muzyków znanych i wciąż „nieodkrytych”, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Ponadto wraz z kuratorami Arkadiuszem Półtorakiem i Martyną Nowicką organizuje „Elementarz dla mieszkańców miast” – rozwijany długofalowo cykl wystaw, wydarzeń muzycznych oraz projekcji filmowych poświęconych między innymi przeobrażeniom kultury miejskiej w XX i XXI wieku.
W 2020 r. zaprezentowała swój pierwszy multiinstrumentalny live performance z użyciem analogowych syntezatorów i zadebiutowała na składankach wytwórni Dom Trojga i Mechatronica. Jej najnowsze wydawnictwo ukazało się w tym roku nakładem londyńskiego Ferry Lane Records.
Świeży wywiad dla muno.pl: muno.pl/news/charlie-to-wzruszajace-poczuc-podczas-grania-live-actu-reakcje-publicznosci/
www.instagram.com/charlieszum/
soundcloud.com/charlieszum
ra.co/dj/charlie
www.unsound.pl/en/archive/pl/presence/artists/charlie.html
ferrylanerecords.bandcamp.com/album/cold-inside-b-w-melodies-bring-memories
HÖR BERLIN (dj set) 2021: youtu.be/QwPFtmVYACU
• 𝐉𝐞𝐫𝐳𝐲𝐤 𝐊𝐫𝐳𝐲𝐳̇𝐲𝐤
Jerzyk Krzyżyk to pochodzący z warszawskiego Targówka artysta, który udowadnia, że elementy takie jak Siekiera, Joy Division, auto-tune i trapowe bity tylko pozornie do siebie nie pasują. Jego atrybuty to przede wszystkim zakorzeniona w codzienności lokalność, bezkompromisowość i niczym nieskrępowane, szerokie horyzonty, które pozwalają mu chłodną „nowoaleksandryjską” rytmikę połączyć z (t)rapową arogancją i żarem, a prosty, wulgarny język z poetycką wrażliwością.
W lutym 2022 roku ukazał się czwarty album artysty zatytułowany „Serce”. Na płycie słyszymy zupełnie nowego Jerzyka Krzyżyka w bardziej popowym wydaniu. Krzyżyk nie chce rozgraniczać swojej muzyki na gatunki, woli podział pod względem atmosfery i dynamiki.
„[…] na marginesie rodzimego rapu pojawiają się też tak fascynujące zjawiska jak Jerzyk Krzyżyk. Na marginesie, bo niby rapuje, i to nieźle, ale też podśpiewuje sobie i pokrzykuje. Podkłady miewa hiphopowe, ale też odjeżdża w stronę intrygującej elektroniki, indie rocka czy nowej/zimnej fali. […] przy „Sercu” szybciej wam serce zabije nie tylko ze względu na teksty, ale i muzykę, adekwatnie neurotyczną, kiedy tak wychodzi, i energiczną, kiedy trzeba.”
– Jarek Szubrycht / Gazeta Wyborcza*
www.facebook.com/jerzykkrzyzyk
www.instagram.com/jerzykkrzyzyk/
Jerzyk Krzyżyk – Ona mi feat. Alick (ĆPAJ STAJL) prod. Urbanski: youtu.be/rF9Jl9QXbtI
Jerzyk Krzyżyk – Aparacik (prod. Urbanski): youtu.be/tqWLXPDUV7c
* – Jerzyk Krzyżyk w finale plebiscytu Gazety Wyborczej „Sanki” na najciekawsze nowe talenty na polskiej scenie muzycznej:
wyborcza.pl/7,162578,28565716,sanki-2022-jerzyk-krzyzyk-w-finale-plebiscytu.html
—-
W 2022 roku wakacyjne CZWARTKOWE wieczory spędzimy na Barce. Niby już wychodzimy z pandemii, a trochę jeszcze nie, sytuacja za granicą jest jaka jest, więc na naszej scenie zawitają głównie polscy wykonawcy, ale będą też niespodzianki i niespotykane nigdzie indziej konfiguracje. 𝗦𝘇𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼́ł𝘆 𝗻𝗮 𝘄𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝘂 𝗟𝗮𝗱𝗼 𝘄 𝗠𝗶𝗲𝘀́𝗰𝗶𝗲 𝟮𝟬𝟮𝟮: bit.ly/LwM_2022.
Lado w Mieście 2022 trwa od 7. lipca do 25. sierpnia.
Start zawsze lekko po 20:00 | 𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗪𝗢𝗟𝗡𝗬 | LwM to przestrzeń wolna od postaw homofobicznych, seksistowskich, rasistowskich i faszystowskich
—-
Matro- i patronaty: Going., Poptown, Music is, NN6T, Radio Kapitał, Glissando, Undertone, Odbiór, Anxious Musick Magazine, Idę na
Organizator: Stowarzyszenie Plan B
Projekt współfinansują Miasto st. Warszawa i BarKa
Program: Michał Borkiewicz, Ania Chojnacka, Robert Kamionek

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →