Alex Vargas

23 stycznia 2019, Środa

Klub Zaścianek

ul. Rostafińskiego 4, Kraków

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Alex Vargas po raz pierwszy w Polsce!

Alex Vargas występuje na scenie przez większość swojego życia. Urodziłsię w niewielkiej miejscowości Horsholm, w Danii. Jego ojciec jest Urugwajczykiem, a matka ma korzenie duńsko-brytyjskie. Wybór kariery zawodowej był dla Alexa bardzo prosty. Gdy pierwszy raz stanąłna scenie, od razu wiedział, że to będzie robił w życiu.

W wieku 17 lat Vargas przeprowadza siędo Londynu, aby rozwijać swoją karierę artystyczną. Tam też formuje zespół Vagabond, z którym wydaje płytę w 2009 roku. The Guardian pisze wtedy, że grupa ma potencjał, aby być największym nowym zespołemnaświecie. Vagabond występują dwukrotnie na Glastonbury i wypełnia coraz większe kluby w całej Europie. Vargas czuje jednak, że to nieto i chce podążać własnąścieżką.

Następnie Vargas udajęsiędo Los Angeles, aby szlifowaćswój warsztat songwriterski i producencki. W 2013 roku występuje jako wokalista na akustycznym koncercie wraz z Above & Beyond. Współpraca owocuje 5 piosenkami, których Alex jest współautorem i któreznalazły sięna czwartej płycie zespołu We Are All We Need. Krążek debiutuje na 1 miejscu amerykańskiego Billboardu (Dance and Electronic Music) i zdobywa uznanienacałymświecie.

W L.A. Alex zaczyna też bardziej eksperymentować z elektroniką, a jego piosenki zyskująmroczną energię, którąusłyszećmożnana wydanej w 2016 roku EPce Giving Up The Ghost i co kształtuje estetykę singla Higher Love. Wydanie Higher Love prowadzi do przełomu w Danii. Alex wyprzedaje dwie trasy koncertowe, a jego szerokokomentowany występ naFestiwalu Roskilde doprowadza godo zdobycia nagrody Artysty Roku podczas rozdania Danish Music Awards.

W 2017 roku Vargas wydaje debiutanckie LP zatytułowane Cohere. Album uzyskuje ponad 60milionów streamów nacałymświecie, a kariera Alexa nabiera tempa, i wychodzi poza terytorium rodzinnej Danii. W 2018 roku Alex wydaje nowy singiel Silent Treatment, któryprezentuje podczas Roskilde i wyprzedanego koncertu na 6,500 osób w Kopenhadze.

Alex znany jest z niesamowitych występów nażywo. Przekonaćsię o tym będzie można19.stycznia w BARdzo bardz

Kup Bilety

Jak kupić bilet? Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także