63. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień 2020”

18 września 2020, Piątek

Filharmonia Narodowa w Warszawie

Jasna 5, Warszawa

Start: godz. 19:30

Podziel się:


DŹWIĘKI, SŁOWA, ZNAKI

Czy można napisać muzykę do reklamy pasty do zębów? Dla Georges’a Aperghisa nie ma problemu. Napisał też rzecz o płatkach kukurydzianych i tę na koncercie usłyszymy. Otwierające Festiwal przygodne teksy Pubs-Reklamen mają powab codzienności. U François-Bernard Mâche’a tekstu nie ma, są muzyczne znaki i symbole funkcjonujące niczym dźwiękowa matryca języka. Dwa performanse duetu Electrovoce pozostają w kontraście: publicystyka wobec poszukiwań istotnego „pierwszego” słowa. W utworze Juliany Hodkinson zabrzmią zakodowane w alfabecie Morse’a teksty z gazet. Dialog z reliefami Yves’a Kleina spotkamy u Aleksandry Kacy. Ecloga – to zagadkowy i przepojony mistyczną tęsknotą utwór Mistrza Krzysztofa Pendereckiego do słów Wergiliusza. I późna polska premiera utworu Mauricio Kagela ze słowami w języku ladino – z głębin przeżywania ludzkiej tragedii. Muzyka i język dają wyraz.  

Program:

Agata Zubel, sopran

ElettroVoce: Agata Zubel, sopran, Cezary Duchnowski, elektronika

Tom Pauwels, gitara elektryczna

proMODERN

Grzegorz Łukawski, narrator

CHÓR POLSKIEGO RADIA

Maria Piotrowska-Bogalecka, przygotowanie chóru

NARODOWA ORKIESTRA SYMFONICZNA POLSKIEGO RADIA W KATOWICACH

Monika Wolińska, dyrygentka

 

Georges Aperghis Pubs-Reklamen,cz. 1 *

François-Bernard Mâche Synergies

ElettroVoce Widzimisię na fonotyzator semantochłonowy ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni przy wsparciu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)

Juliana Hodkinson …can modify completely / in this case / not that it will make any difference…*

Krzysztof Penderecki Ecloga VIII

Aleksandra Kaca rilievo ** ( zamówienie Warszawskiej Jesieni przy wsparciu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)

ElettroVoce Widzimisię na werbafon desemantryczny ** (zamówienie Warszawskiej Jesieni przy wsparciu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS)

Mauricio Kagel Vox humana? *

** prawykonanie

* pierwsze wykonanie w Polsce

———

Zakup biletu podwójnego oznacza rezerwację dwóch miejsc na widowni obok siebie w tym samym rzędzie. Jeżeli wybrano miejsce podwójne o nr 4 oznacza to rezerwację również miejsca nr 5 w tym samym rzędzie. Zakup miejsca podwójnego nr 11 oznacza rezerwację miejsca nr 12 w tym samym rzędzie, itd.

Regulamin i Oświadczenie dla uczestników Festiwalu: https://media.biletomat.pl/media/attachments/tickets_event/9710/Oswiadczenie_uczestnika_wydarzenia_i_regulamin.pdf

Regulamin wstępu na koncerty w Filharmonii Narodowej: https://media.biletomat.pl/media/attachments/tickets_event/9713/covid-19-regulamin-wstepu-dla-publicznosci.pdf

Kup bilet już dzisiaj na Biletomat.pl

 

63. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień 2020” | 18 września 2020, Piątek, Filharmonia Narodowa w Warszawie

Biletomat.pl
60 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także