Woodstock 99 – powstanie seria dokumentalna o festiwalu na Netflixie


02 września 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kultowy ale i katastrofalny Woodstock 99 już niedługo pojawi się na Netflixie. Twórcy szykują serię dokumentalną, opowiadającą kulisy wydarzeń tego festiwalu.

Woodstock 99 – festiwalowa katastrofa

Woodstock 99 to jeden z kluczowych momentów światowej historii muzyki. Czterodniowy festiwal odbywający się w lipcu 1999 roku w USA miał upamiętnić 30 lat od legendarnego Woodstocku który odbył się 15 – 18 sierpnia w stanie Nowy Jork. Impreza, w której uczestniczyło ponad 200 tysięcy fanów muzyki, nie poszła jednak zgodnie z planem i okazała się jedną wielką katastrofą.

Woodstock 99 Netflix

W line-upie pojawili się wtedy między innymi: James Brown, Limp Bizkit, Rage Against the Machine, Megadeth, Metallica, Red Hot Chilli Peppers, Kid Rock, Jamiroquai, Korn, Moby, The Chemical Brothers, czy George Clinton.

Mimo ambitnej idei i mocnego line-upu, festiwal zderzył się z całą falą niepowodzeń – od problemów organizacyjnych, ogromnych upałów, a przy tym kolejek i za małej ilości toalet, które powodowały brak dostępu do wody, przez pożary, po agresję, zamieszki, kradzieże i gwałty pośród uczestników imprezy oraz wiele innych.

Woodstock 99 Netflix

Nowa seria dokumentalna na Netflixie o Woodstock 99 – czyli prawdziwa historia tego, jak trzy dni pokoju, miłości i muzyki poszły z dymem

Twórcy związani z Netflixem postanowili przybliżyć historię tego feralnego festiwalu i opowiedzieć, jak to było naprawdę. Na platformie ma się pojawić seria dokumentów na temat wydarzenia, w której nie zabraknie nieudostępnionych wcześniej materiałów archiwalnych.

Produkcja znajduje się już w zaawansowanej fazie realizacji, jednak data jej premiery nie jest jeszcze znana.

netflix

Kultowy ale i katastrofalny Woodstock 99 już niedługo pojawi się na Netflixie. Twórcy szykują serię dokumentalną, opowiadającą kulisy wydarzeń tego festiwalu. Woodstock 99 – festiwalowa katastrofa Woodstock 99 to jeden z kluczowych momentów światowej historii muzyki. Czterodniowy festiwal odbywający się w lipcu 1999 roku w USA miał upamiętnić 30 lat od legendarnego Woodstocku który odbył […]

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.