Wielki powrót Much! Album „Szaroróżowe” jeszcze w tym roku


30 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

Zespół Muchy powraca na dobre! Grupa właśnie ogłosiła, że zasiliła szeregi wytwórni Kayax, która wyda ich nowy album Szaroróżowe. Premiera jeszcze w tym roku!

Muchy – jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka

„Najlepszy polski zespół bez kontraktu”, nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki gitarowej XXI wieku – między innymi takimi i podobnymi określeniami opisuje się zespół Muchy, który już od 17 lat kultywuje tradycję klasycznego, gitarowego grania.

Na polskiej scenie rockowej do dziś są uważani za jeden z najważniejszych bandów, choć historie mają zawiłą. Po wydaniu debiutanckiego albumu Terroromans, który zyskał niemal pokoleniowy wymiar, nagrali jeszcze trzy kolejne albumy: Notoryczni debiutanci, Chcecicospowiedziec oraz Karma market. Oprócz tego wydali także specjalną płytę live z Jarocina i muzykę do filmu.

Przez lata na scenie, Muchy dorobiły się kilku przebojów, które na stałe wpisały się do kanonu polskiej sceny rockowej. Wśród nich znalazły się chociażby takie pozycje jak Miasto doznań, Najważniejszy dzień, Galanteria, Przesilenie czy Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę.

Muchy – Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Muchy wracają na dobre i zasilają szeregi wytwórni Kayax

Po dużym sukcesie zwieńczonym chociażby koncertami na największych polskich scenach festiwalowych, charyzmatyczna grupa z Poznania z liderem Michałem Wiraszko na czele zniknęła na kilka lat. Po serii wzlotów i upadków, muzycy ponownie zjednoczyli się podczas festiwalu Spring Break w 2018 roku, gdzie zagrali jeden z najważniejszych, reaktywacyjnych koncertów w swoim życiu. W tym samym czasie ukazała się również reedycja ich debiutanckiego albumu TerroromansXerroromans, dzięki czemu o poznańskich Muchach ponownie zrobiło się głośno.

Jednak na kolejny ruch zespół znowu kazał nam czekać trochę czasu, bo aż dwa lata. Dopiero dziś powracają na dobre, z pierwszym od siedmiu lat nowym albumem studyjnym. Zanim jednak to, Muchom udało się załapać na – miejmy nadzieję – przełomowy transfer, bowiem trafili pod skrzydła wytwórni Kayax.

Muchy powracają z nowym albumem Szaroróżowe
Muchy

Szaroróżowe – nowy album od poznańskich Much nadchodzi. Pierwszy singiel już za chwilę

To właśnie pod jej szyldem, już w lipcu tego roku ukaże się najnowszy album Much, zatytułowany Szaroróżowe. Znajdzie się na nim 11 premierowych utworów, które uświetnią dodatkowo niepowtarzalni goście, w tym między innymi Kasia Nosowska, Jan Borysewicz czy Bela Komoszyńska. Dwoje ostatnich usłyszymy już za chwilę w nadchodzącym singlu grupy.

Tytułowy utwór, zapowiadający piąty album w dyskografii zespołu Muchy ujrzy światło dzienne już 7 maja. Jak czytamy w informacji prasowej:

Taneczny groove miesza się tu z mocno nostalgicznym nastrojem, prezentując nowe, dojrzalsze oblicze zespołu. Piosenka w kilka minut podsumowuje wszystkie, dynamicznie zmieniające się ostatnio odcienie naszego życia i oswaja obecną rzeczywistość.

Dodatkowo, sam zespół pisze o swoim muzycznym powrocie:

Szanowne, Szanowni
Tacy jesteśmy codzienni, roboczy, prosto z próby wtorkowej na tym zdjęciu… No ale każdemu jakoś uciekł ten ostatni rok.
Długo to trwało. Najpierw dopadły nas problemy zdrowotne, potem problemy zdrowotne dopadły cały świat.
Nagraliśmy nowy album, będący naturalnym rozwinięciem decyzji o powrocie i wszystkich wydarzeń związanych z Xerroromansem, które znów pozwoliły nam przeżyć kilkanaście znakomitych miesięcy na scenie i w studiu…
Mamy ten album gotowy od jakiegoś czasu i co chwilę przyczajamy się na jego wydanie, ale już dłużej nie będziemy zwlekać.
Pierwszy singiel, zapowiadający nową płytę ukaże się 7 maja, uruchamiając w ten sposób lawinę atrakcji. Do tego czasu, po drodze też się trochę wydarzy.
Bądźcie z nami.

Muchy powracają z nowym albumem Szaroróżowe
Muchy

Zespół Muchy powraca na dobre! Grupa właśnie ogłosiła, że zasiliła szeregi wytwórni Kayax, która wyda ich nowy album Szaroróżowe. Premiera jeszcze w tym roku! Muchy – jeden z najważniejszych zespołów polskiego rocka „Najlepszy polski zespół bez kontraktu”, nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki gitarowej XXI wieku – między innymi takimi i podobnymi określeniami opisuje […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.