media społecznościowe

Tede wrzuca kolejny album na winyle i kasety. Nakłady ściśle limitowane


28 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Wytwórnie Wielkie Joł i Polski Rap oferują fanom warszawskiej legendy nową odsłonę jednej z jego płyt. Tede pojawi się z trapowym brzmieniem na płytach winylowych oraz kasetach magnetofonowych.

Nowa odsłona pięcioletniego krążka

W tym roku minie pięć lat od premiery albumu SKRRRT. Z tej okazji Tede i Sir Mich wraz z wytwórniami Wielkie Joł oraz Polski Rap (i wsparciem Asfalt Distro) oferują fanom odświeżoną wersję krążka. W internetowym sklepie Asfalt Shop ruszyła przedsprzedaż SKRRRT na kasetach magnetofonowych oraz płytach winylowych. Nakłady obu wariantów są ściśle limitowane: wyprodukowano tylko dwieście pięćdziesiąt kaset oraz pół tysiąca winyli.

Autorem poligrafii do reedycji jest Jacek Rudzki (Znajomy Grafik), odpowiedzialny m.in. za stworzenie szaty graficznej dwóch odsłon cyklu To nie jest hip-hop. Rozmowy. Producentem wykonawczym jest Maciej Maj z ramienia wytwórni Polski Rap.

Wydanie winylowe, wytłoczone w ściśle limitowanym nakładzie 500 sztuk na neonowo-cytrynowym winylu zostało wydane w wyjątkowej, dwustronnie zadrukowanej, obwolucie z wyciętym logo płyty, pokrytej błyszczącą folią. Okładka wewnętrzna, nawiązująca do oryginalnej poligrafii albumu, także została wykonana z grubego kartonu, pokrytego jaskrawą folią. Płyty wyprodukowano przy wykorzystaniu szczególnej matrycy typu “acetat”, a sam krążek został przygotowany tak, jak premierowo miało to miejsce przed laty. Za wykonanie matrycy odpowiada jeden z najlepszych europejskich cutting engineerów, na podstawie analogowego masteru, wykonanego specjalnie na tę okazję przez Sir Micha.

Wydanie na kasecie magnetofonowej to nawiązanie do tzw. “prison tape’ów”, słynnych w Ameryce. Nakład tego wydania to 250 sztuk, na całkowicie przezroczystej kasecie, bez poligrafii. Na opakowaniu znajduje się sticker, sprawiając, że wydanie SKRRRT różni się od tego, do czego przywykli słuchacze.

– informują wydawcy.
tede sir mich skrrrt reedycja wielkie joł asfalt distro polski rap
fot. materiały prasowe

Na stronie Asfalt Shopu widnieje również komunikat o zmianach w trackliście, który wystąpiły wyłącznie na wersji winylowej. W związku ze zbalansowaniem czasu trwania stron oraz próbą zmaksymalizowania jakości dźwięku na płycie niektóre piosenki zostały nieznacznie przesunięte. “Dzięki temu SKRRRT brzmi tak jak powinno, a przestrzeń dźwięku na płycie może Was mocno zaskoczyć” – zapewnia sklep.

Tede & Sir Mich – Rezzi (Lata dans)

TDF rusza w jubileuszową trasę

13 listopada 2021 Tede zagrał w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach jubileuszowy koncert w związku z dwudziestoleciem płyty S.P.O.R.T.. Oprócz ogłoszenia albumu ESPEOERTE 0121 raper poinformował również o dwóch kolejnych koncertach. W trakcie imprezy Tede wykona utwory z repertuaru z przełomu wieków.

Zobacz: Bądźcie spokojni, Tede nie wychodzi z formy – relacja z koncertu na 20-lecie płyty S.P.O.R.T.

Ostatnie bilety dostępne są na Biletomat.pl. Jak zdradzili organizatorzy, oba eventy będą promować zarówno S.P.O.R.T., jak i ESPEOERTE 0121, który ukazał się w grudniu. Recenzję krążka znajdziecie w tym miejscu. Podobnie jak podczas listopadowego wydarzenia na scenie pojawią się “wyjątkowi goście”.

Tede – S.P.O.R.T. – daty występów

25 lutego 2022 – Warszawa – Palladium – kup bilety
26 lutego 2022 – Wrocław – A2 Centrum Koncertowe – kup bilety

Wytwórnie Wielkie Joł i Polski Rap oferują fanom warszawskiej legendy nową odsłonę jednej z jego płyt. Tede pojawi się z trapowym brzmieniem na płytach winylowych oraz kasetach magnetofonowych. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →