Taco Hemingway znów bez zapowiedzi wydaje nowy album

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Zapowiadana na 2019 rok przerwa wydawnicza Taco Hemingway'a okazuje się być nieaktualna i już od 9 sierpnia będziemy mogli słuchać nowego albumu rapera - POCZTÓWKA Z WWA, LATO '19.

Po wydanym w zeszłym roku albumie Cafe Belga Taco Hemingway’a myśleliśmy, że na nowości od rapera przyjdzie nam trochę poczekać.

Dziś jednak okazało się, że nowy materiał pojawi się znacznie szybciej, bo już tego lata.

Jeszcze na początku maja pisałem zupełnie inną płytę. Obiecałem sobie, że tym razem dam sobie tyle czasu, ile będzie trzeba. Zapowiedziana na rok 2019 przerwa wydawnicza miała być więc wymogiem logistycznym. Okazało się jednak, że jestem uzależniony od wydawania nowego materiału w lato. Cóż począć. I tak właśnie powstała Pocztówka. Po roku 2018, erze silnego skupiania się na sobie (SOMA + Café Belga + Flagey), czas wymienić lustro na teleskop i wrócić do obserwowania miasta i społeczeństwa. Żeby jednak zadowolić ten segment słuchaczy, który lubi posłuchać sobie moich mniej lub bardziej zrytmizowanych neurotyzmów, postanowiłem dać im upust w stuwersowych Kabrioletach zamykających standardową wersję płyty. Pierwszy raz w życiu w swoich działaniach solowych zdecydowałem się zaprosić na płytę kilku gości, i to dość zróżnicowanych pod kątem muzycznym i osobowościowym.

Taco Hemingway – POCZTÓWKA Z WWA, LATO ’19 premiera 9 sierpna

taco hemingway pocztówka z wwa lato '19

Jako że nic mnie tak nie mierzi jak mitologizacja poetów, muzyków i artystów, powiem to najprościej jak się da: przed tobą znajduje się seria dźwięków i garść obserwacji. Tylko i aż tyle.
Nie jest to rozprawka ani reportaż. Nie jest to esej ani epopeja. Nie jest to manifest, memoir ani moralitet. Jest to pocztówka. Oto kilka opowieści z Warszawy. Ode mnie, dla was. Niechaj umili wam to kolejne burzliwe lato.

Taco Hemingway – POCZTÓWKA Z WWA, LATO ’19 tracklista:

01. CZŁOWIEK Z DZIURĄ ZAMIAST KRTANI
02. ANTYSMOGOWA MASKA W MOIM CARRY-ON BAGGAGE feat. ?
03. LECI NOWY FUTURE
04. W PIĄTKI LEŻĘ W WANNIE feat. ?
05. WWA VHS feat. ?
06. WYTRAWNE (Z NUTĄ DESPERACJI)
07. WUJEK DOBRA RADA
08. TIJUANA feat. ?
09. SANATORIUM feat. ?
10. ALERT RCB feat. ?
11. KABRIOLETY 

Po raz pierwszy na płycie Taco pojawią się goście. Wiemy już, że będą to na pewno: Pezet i Rosalie., schafter, Ras z grupy Rasmentalism oraz Kizo. Goście zapowiadają się sami za pomocą relacji na Instagramie.

Edycja limitowana zawierać będzie dodatkowe dwa numery. Ruszył już preorder, płytę możecie zamawiać tutaj.

Przypominamy, że 28 września Taco Hemingway wystąpi na wspólnym koncercie z Dawidem Podsiadło na Stadionie Narodowym. Wszystkie bilety na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie.

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku: