fot. Marta Smerecka Studio Lepiej

Szymonmówi będzie się opierać. Oto „Pieśń młodych foliarzy”


15 września 2021

Podziel się newsem:

Szymonmówi już w ten piątek wyda swój debiutancki album zatytułowany Coś się zepsuło. Właśnie ukazał się trzeci promujący go singiel. Protest song ubrany w balladowe brzmienie – posłuchajcie Pieśni młodych foliarzy (Efektu Jupitera).

Szymonmówi na końcu drogi do debiutu

Powoli kiełkuje kariera tego artysty, jednakowoż już wkrótce ukaże się jego pierwszy długogrający album. Premiera płyty Coś się zepsuło będzie mieć miejsce 17 września, chociaż sam szymonmówi prezentował ją już przedpremierowo. Na dwóch spotkaniach połączonych z odsłuchem krążka, szczęśliwcy mieli już okazję zapoznać się z materiałem otwierającym dyskografię muzyka. Pierwszy koncert, na którym Szymon oficjalnie i w całości zagra z albumem Coś się zepsuło odbędzie się zaś 27 września w Warszawie. Bilety na jego występ, na którym pojawią się również specjalni goście znajdziecie na wydarzeniu na Facebooku.

Singiel, którym dziś podzielił się z fanami artysta jest miłym przedłużeniem niecierpliwości przed piątkową premierą. Pieśń młodych foliarzy (Efekt Jupitera) to trzecia po Dzikości serca oraz Grochowie zapowiedź jego debiutu. Muzyk ponownie zademonstrował pewien rozstrzał w swojej twórczości, pozostając niezmiennie melancholijnie czuły, co moim zdaniem jest dla niego bardzo charakterystyczne, nieważne o czym by śpiewał.

Przeczytaj: szymonmówi i jego bolesna historia o warszawskim Grochowie

szymonmówi nowy singiel pieśń młodych foliarzy
Fot. Mikołaj Starzyński Fotograf/Oprawa graficzna: Maria Dutkiewicz

Nie taki cichy sprzeciw

Szymonmówi za swój trzeci singiel obrał utwór, który subtelnie porusza się w obecnej problematyce polityczno-społecznej. Za łagodną melodią i równie ciepłymi słowami, kryją się jednak uszyczpliwości, wymierzone w punkt i właściwie – konieczne do wygłoszenia na forum.

Chciałem wyrazić swój opór przeciwko odwrotowi ludzkości od nauki. To jest mój bunt. Nie jest przesadnie głośny, ale chyba jest dosadny. Najnowsza piosenka jest bardzo piękna.

– napisał artysta o swoim najnowszym singlu

Oprócz Szymona w utworze udzielili się także Paweł Swiernalis (równocześnie producent płyty) i Kacper Budziszewski na gitarach oraz Amelia Wojewódzka na wiolonczeli. Za reżyserię teledysku odpowiada Tomek Wilczyński.

szymonmówi – Pieśń młodych foliarzy (Efekt Jupitera), posłuchaj singla

Szymonmówi już w ten piątek wyda swój debiutancki album zatytułowany Coś się zepsuło. Właśnie ukazał się trzeci promujący go singiel. Protest song ubrany w balladowe brzmienie – posłuchajcie Pieśni młodych foliarzy (Efektu Jupitera). Szymonmówi na końcu drogi do debiutu Powoli kiełkuje kariera tego artysty, jednakowoż już wkrótce ukaże się jego pierwszy długogrający album. Premiera płyty […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →