Getty Images

Spotify wprowadza nową funkcję. Blend pokaże zgodność gustu twoją i twoich znajomych


01 września 2021

Podziel się newsem:

Spotify ponownie kombinuje z promocją i nowymi funkcjami, które zabawią jego użytkowników. Od jesieni chyba każdy niecierpliwie czeka na swoje roczne podsumowanie, ale zanim to nadejdzie, będzie można sprawdzić kompatybilność gustu muzycznego swoją i swoich ziomków.

Spotify robi to bardzo dobrze

Te małe wkładki od platformy streamingowej to naprawdę miły dodatek do tej bazy właściwie nieograniczonej muzyki. Podstawowe narzędzie już daje sporo możliwości, a że lubimy gadżety, to każda tego typu akcja naturalnie budzi zainteresowanie. Gust muzyczny sporo mówi o człowieku – konto na tego typu platformach często gęsto podpina się do aplikacji jak Tinder, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka wiadomo, czy w grę będą wchodzić wspólne wyjścia na koncerty.

Spotify jest o tyle elastyczne, że łatwo podpiąć je pod wszelkiego rodzaju stron, które albo działają długofalowo i skrupulatnie zliczają statystyki, jak np. last.fm albo są ich jednorazowymi generatorami w przyjaznej, atrakcyjnej formie. Takie podsumowania chętnie się udostępnia, chętnie się nimi dzieli – to znowu okazja do wymienienia się muzyką, poznania nowych artystów i podłapania zajawki. Najprostszą drogą – wymianą.

Przeczytaj: Spotify opublikowało listę najpopularniejszych piosenek lata 2021

Spotify nowa funkcja Blend

Porównaj swój gust muzyczny z innymi

Funkcja Blend ma umożliwić sprawdzenie kompatybilności gustu różnych użytkowników serwisu. Użytkownicy Spotify mogą tworzyć personalizowane, współdzielone playlisty, a następnie przy pomocy nowej funkcji porównywać ilość odtworzeń swoich ulubionych utworów. Każda playlista stworzona w tym trybie uzyska swoją własną, unikalną okładkę, a doświadczenie wskaże na ogólne dopasowanie gustu, porównanie preferencji słuchania oraz historię udostępnionych danych. Użytkownicy wersji premium widzą również, kto dodał poszczególne utwory do danej listy odtwarzania.

Blendy będą aktualizowane codziennie w zależności od tego, czego akurat słuchają użytkownicy platformy. Połączy to znaną już funkcję personalizacji propozycji od Spotify oraz funkcjonalność wspólnych playlist. Żeby sprawdzić zgodność między znajomymi, wystarczy wyszukać frazy „blend” a następnie zaprosić drugiego użytkownika do stworzenia dzielonej playlisty.

Przeczytaj: „Tylko Ty, dowiedz się, jak słuchasz” – sprawdź swoje preferencje muzyczne w nowym zestawieniu od Spotify

Spotify nowa funkcja Blend

Spotify ponownie kombinuje z promocją i nowymi funkcjami, które zabawią jego użytkowników. Od jesieni chyba każdy niecierpliwie czeka na swoje roczne podsumowanie, ale zanim to nadejdzie, będzie można sprawdzić kompatybilność gustu muzycznego swoją i swoich ziomków. Spotify robi to bardzo dobrze Te małe wkładki od platformy streamingowej to naprawdę miły dodatek do tej bazy właściwie […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →